Blog

6 Adımda SAP Mobil Tahsilat Çözümü

Teknolojik gelişmeler sayesinde her şeyin çok hızlı değiştiği bir çağda işletmeler, günlük işlerini sistemli bir hale getirmek maksadıyla elektronik ortama taşımaktadır. Dijital dönüşüme ayak uyduran firmalar, iş süreçlerini hızlandırırken yüksek verim elde ettiğini birçok farklı departmanda deneyimlemiştir. SAP Mobil Tahsilat uygulaması tam da böyle bir ortamda, firmalar ve müşteriler arasında gerçekleşen tahsilat süreçlerini sistemli ve güvenilir bir hale getirmek maksadıyla geliştirilmiştir. Takip edilebilirliği yüksek ve şeffaf tahsilat süreci vaat eden Mobil Tahsilat uygulamasının özelliklerini bu yazıda sizin için inceledik.

SAP ile %100 Entegrasyon

Mobil Tahsilat uygulaması SAP ile hiçbir entegrasyon gerektirmeden doğrudan haberleşebilen bir mobil uygulamadır. Bu uygulama sayesinde tahsilattan sorumlu çalışanlarınız bulundukları bölgedeki tahsilat yapılması gereken müşterileri mobil cihazları üzerinden görüntüleyebilirler. Uygulama SAP üzerinden çalışır ve tüm tahsilat aşamaları SAP sistemine kaydedilir.

Müşteri Kartları

Kullanıcı firmalar ürün veya hizmet sağladıkları borçlu firmalar için, Mobil Tahsilat uygulaması üzerinden müşteri kartları oluşturabilirler. Bu müşteri kartları; ödeme kayıtları, ödeme bilgileri, anlaşma vadesi, tahsilat tutarı, tahsilat türü gibi müşteriye özel bilgileri detaylı bir biçimde gösterir. Eğer tahsilat sorumlusu tahsilat yapmak istiyorsa, müşteri kartlarını inceleyerek herhangi bir müşteriyi seçebilir ve tahsilatı gerçekleştirebilir.

Tüm Mobil Cihazlar ile Uyum

SAP Mobil Tahsilat uygulaması, iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazların tamamında kesintisiz bir şekilde çalışmaktadır. Sahada bulunan tahsilat sorumlusu çalışanlarınız -kullandığı cihazın türü fark etmeksizin- tüm mobil iletişim araçları üzerinden tahsilat işlemini sorunsuz bir biçimde gerçekleştirebilmektedir.

Çoklu Ödeme Opsiyonları

SAP Mobil Tahsilat uygulamasında üç farklı ödeme seçeneği bulunmaktadır. Tahsilattan sorumlu çalışanlar ödeme bilgileri ekranında bulunan POS, nakit veya havale tahsilat çeşitleri içinden herhangi birini seçerek ödeme işlemini gerçekleştirebilirler. Mobil Tahsilat uygulaması, sahip olduğu ödeme seçenekleri sayesinde müşteriler ve alacaklı firmaların tahsilat süreçlerini daha kolay ve pratik bir hale getirir. Uygulama, nakit veya bakiye eksikliğinden kaynaklanan ödeme problemlerini ortadan kaldırır.

Tahsilat Erteleme Seçeneği

Tahsilat sorumlusu çalışanlar, müşteri kartlarında belirtilen tarihlerine uygun olarak tahsilatı gerçekleşmek istediğinde müşterilerin durumunun uygun olmaması sebebiyle tahsilat gerçekleştirilemeyebilir. Bu gibi durumlarda tahsilat sorumlusu sahip olduğu mobil cihaz üzerinden tahsilatı ileri bir tarihe erteleyebilir. Belirlenen tarih tahsilat sorumlusu çalışanın müsaitlik durumuna uygun olmayabilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında ise işlem başka bir tahsilat sorumlusuna atanabilir.

Takip Kolaylığı

SAP Mobil Tahsilat uygulaması üzerinden tahsilat işlemlerinizi adım adım takip edebilirsiniz. Tahsilat bilgilerinin sisteme girilmesiyle başlayan süreçte, tahsilatı gerçekleştiren çalışan, ödeme bilgileri ve ödemenin yapıldığı tarih sistem üzerinden anında görüntülenebilmektedir. Online veya offline olarak çalışabilen SAP Mobil Tahsilat uygulaması, otomatik fatura kapatma, havale bilgilerinin mobil ortamdan izlenebilmesi gibi özelliklere de sahiptir. SAP ile doğrudan entegrasyonu olan sistem sayesinde tüm aşamalar anında sisteme kaydedilir ve ihtiyaç duyulduğunda anlık olarak görüntülenebilir.

SAP Mobil Tahsilat uygulamamız hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.