Blog

SAP SuccessFactors ile İnsan Kaynakları Yönetimi

Bir işletme olarak, insan kaynakları süreçlerinizi daha iyi bir seviyeye taşımak istiyorsanız, SAP SuccessFactors sistemini mutlaka denemelisiniz. SAP SuccessFactors, ister büyük ister küçük olsun her işletmenin İK faaliyetlerini yürütürken çalışanlara kolaylık sağlaması için tasarlanmış bulut tabanlı bir sistemdir.

SAP SuccessFactors Nedir?

SAP SuccessFactors, SAP'nin bulut tabanlı bir İnsan Kaynakları Yönetim Sistemidir (HRMS). SAP SuccessFactors, işletmeleri bir adım daha ileri götürmek için birçok çözümü bir araya getirmektedir. Sistem, İK ve bordroyu, yetenek yönetimin, insan analitiğini, satış performansını, iş gücü planlamasını ve daha fazlasını birbirine bağlayan çözümlere sahiptir. Bu modüller sayesinde işletmeler, en iyi yetenekleri kendilerine çekebilir ve çalışanları elde tutma oranını yükseltebilir.

SAP SuccessFactors Modülleri Nelerdir?

İşletmeler, SAP SuccessFactors’un modülleri ile iş gücünü en iyi şekilde yönetebilmektedir. Anahtar modüllerden bazıları şunlardır:

Employee Experience Managament

Çalışanlarınızın, ellerinden gelenin en iyisini yapmasını istiyorsanız bu modül tam size göre. Employee experience management, çalışanların ihtiyaç duyduğu herhangi bir şeye sezgisel bir deneyim ile ulaşmasını sağlayan dijital bir alan yaratmaktadır. Bu sayede çalışanlarınız ihtiyacı olan şeye kolayca ulaşabilir, geri bildirimlerini paylaşabilir ve deneyimlerini geliştirmek için fırsatlar yaratabilir.

Core HR ve Payroll

Modül, temel İK, yan haklar yönetimi, zaman takibi, bordro ve daha fazlası gibi iş süreçlerinin tamamlanması için gerekli olan çözümlere sahiptir. Core HR ve Payroll çözümü, işletme genelinde günlük iş süreçlerini basitleştirmekte ve verimliliği artırmaktadır. Bu sayede çalışanlarınız zamandan ve mekandan bağımsız olarak çalışmalarını verimli bir şekilde devam ettirebilmektedir.

Talent Management

Talent management, çalışanlarınızın yolculuğu boyunca rehberlik sağlamaya katkıda bulunmaktadır. Bu modül ile çalışanlarınızın performansını analiz edebilirsiniz. Analiz sonuçlarına göre çalışanlarınızı çok daha iyi tanırsınız ve onların eksik oluğu alanları fark edebilirsiniz. Böylece, onların eksik olduğu alanlarda gelişmesini destekleyebilirsiniz. Böylece, işe alma, ücretlendirme, yetenek, öğrenme ve gelişim gibi her türlü beceri açığını giderebilirsiniz.

HR Analytics and Workforce Planning

Bu modül ile İK süreçlerinize dair veriye dayalı iç görüler elde edebilirsiniz. Veriye dayalı sonuçlar, iş gücünüz hakkında daha fazla ve gerçek bilgiler vermektedir. Bu sayede, iş gücünüzün tam potansiyelini nerede kullandığını, hangi alanlarda eksik olduğunu ve hangi alanlarda başarılı olduğunu görebilirsiniz. Bu verilere göre iş gücünüzü daha verimli hale getirecek planlar oluşturabilirsiniz.

Sales Performance Management

Sales performance management çözümünün amacı, operasyonel verimliliği artırmak ve iş sonuçlarını en üst seviyeye çıkarmaktır. Bunun sonucunda ise satış ekiplerinin performansını ve motivasyonunu yükseltmektir.

SAP SuccessFactors İnsan Kaynakları Yönetimine Faydaları

  • Çalışanlarınız arasındaki bilgi ve becerilerin aktarım sürecini etkili bir şekilde yönetebilirsiniz.
  • İhtiyaç duyduğunuz insan kaynağını dışarda aramak yerine mevcut çalışanlarınızın arasından bulabilirsiniz.
  • Çalışanlarınızı daha yakından tanıyarak onların kariyer ve gelişim hedeflerine ulaşmaları için stratejiler oluşturabilirsiniz.
  • Bireysel hedefleri, şirket hedeflerinizle uyumlu hale getirebilir ve tüm ekibin başarısını artırabilirsiniz.
  • Bir kişinin, ona uygun doğru bir pozisyona yerleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.