E-Dönüşüm Çözümleri

Türkiye'de e-Dönüşüm Zorunluluğu

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) 2012'de yürürlüğe koyduğu e-Defter zorunluluğu birlikte Türkiye’nin e-dönüşüm yolculuğu başladı. Zaman içinde kapsamı genişleyen e-Dönüşüm regülasyonlarıyla birlikte yükümlülük altındaki kuruluşların e-Dönüşüm yükümlülüklerini yerine getirmesi zorunlu hale geldi. 

Türkiye'de e-Dönüşüm yolculuğu kapsamında e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv Fatura ve e-İrsaliye belirli kriterlere uyan şirketler için zorunlu hale gelmiştir.

SAP ile %100 Entegre e-Dönüşüm Çözümleri

MDP Group olarak SAP kullanıcısı kurumlar için SAP ile %100 entegre olarak çalışan e-Dönüşüm çözümleri sunmaktayız. e-Dönüşüm çözümlerimiz, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak çalışmaktadır.

E-Dönüşüm Çözümlerimiz

Referanslarımız

E-Dönüşüm Çözümlerimizin Avantajları

 • SAP ile %100 entegre çalışır.
 • GİB standartlarına tam uyumludur.
 • Özel entegratör ile bağımsız kullanılabilir.
 • 10 yıl güvenli elektronik arşivleme sağlar
 • Çevre dostudur.
 • Operasyonel iş yükünü ve maliyeti minimize eder.
 • Belgelere hızlı ve kolay erişim sağlar.
 • Belge kaybı riskini ortadan kaldırır.
 • Kurulum ve kullanım sürecinde MDP desteği.

E-dönüşüm regülasyonlarını ve yükümlülüklerini karşılaması gereken SAP kullanıcıları, e-Dönüşüm süreçlerinin ERP ile entegre bir yapıda olmasına önem vermektedir.

MDP Group olarak 2013 yılından bu yana sunduğumuz çözümler ile 200'den fazla SAP kullanıcı iş ortağımıza e-Dönüşüm hizmeti sunduk. E-Dönüşüm çözümlerimiz, Gelir İdaresi Başkanlığı ve Vergi Usul Kanunu tarafından belirtilen gereklilikleri %100 karşılamakta ve SAP ERP ile tam entegre çalışmaktadır.

Çözüm Portföyümüz:

 • SAP e-Fatura Yazılımı
 • SAP e-Arşiv Fatura Yazılımı
 • SAP e-Defter Yazılımı
 • SAP e-İrsaliye Yazılımı
 • SAP e-Mutabakat Yazılımı
 • SAP e-Beyanname Yazılımı

Tüm çözümlerimiz hakkında bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SAP içerisinde çalışan e-Fatura çözümümüz, Gelir İdaresi Başkanlığı yükümlülüklerine uygun olarak çalışan bir e-Dönüşüm çözümüdür.  Çözümümüz ile SAP kullanıcıları tüm e-Fatura süreçlerini SAP içerisinden yönetebilmektedir.

SAP e-Fatura çözümümüz 2022 yılı itibariyle 200'den fazla firma tarafından kullanmaktadır.

SAP e-Defter çözümümüz, e-Defter mükellefi SAP kullanıcıların yasal yükümlülüklerini yerine getirlemelerini sağlayan bir e-Dönüşüm çözümüdür. Çözüm, GİB tarafından belirlenen e-Defter format ve standartlarına uygun olarak dijital ortamda düzenleme ve arşivleme fonksiyonları sunmaktadır.

SAP e-Defter çözümümüz, 2022 yılı itibariyle 200'den fazla iş ortağımız tarafından memnuniyetle kullanılmaktadır.

e-İrsaliye çözümü, e-İrsaliye yükümlülüğü altındaki SAP kullanıcılarının tüm e-İrsaliye süreçlerinin SAP içerisinden yürütülmesini sağlayan bir e-Dönüşüm çözümüdür. Çözümümüz ile e-İrsaliyelerinizi SAP sisteminiz içerisinden oluşturabilir, gönderebilir, çıktısını alabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca kullanıcılar gönderilen irsaliyelerin kabul/red durumlarının takibini sağlayabilirsiniz.

SAP e-İrsaliye çözümümüz, 2022 itibariyle 100'den fazla iş ortağımız tarafından kullanılmaktadır.

SAP kullanan firmalar için tam uyumlu e-Arşiv fatura çözümümüz, e-Fatura & e-Arşiv fatura mükelleflerinin GİB e-Arşiv fatura portalına girmeden tüm e-Arşiv süreçlerini uygulama üzerinden gerçekleştirilmesini sağlar. Mükellefler SAP e-Arşiv çözümünden belgelerini düzenleyebilir, gönderebilir ve göndermiş olduğu belgelerin takibini sağlayabilirler.

Ayrıca sunduğumuz dijital arşivleme imkanıyla fiziksel arşivleme maliyetlerinin önüne geçer ve işletmelere zaman tasarrufu sağlar.

E-Dönüşüm Çözümleri
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

2013'den bu yana 5 kıtada 450’den fazla işletme için 1100’den fazla projeyi başarıyla hayata geçirdik. Çözüm ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.