SAP Gelen e-Belge Çözümü

SAP Gelen e-Belge Çözümü Nedir? 

SAP kullanan e-Fatura mükelleflerinin e-Faturaya geçmemiş mükelleflerden aldıkları 5000 TL üzeri e-Arşiv faturaları sistemlerine aktarırken yaşadığı zorlukları gidermek için geliştirilmiş bir çözümdür. MDP tarafından SAP uyumlu olarak geliştirilen SAP Gelen e-Belge Çözümü, faturalarınızın sisteminize otomatik aktarımını sağlar.

 

SAP Gelen e-Belge Çözümüne Kimlerin İhtiyacı Var? 

SAP kullanan ve e-Fatura sistemine geçmiş, ancak kendilerine e-Fatura sistemine geçmemiş mükelleflerden mail yoluyla çok sayıda e-Arşiv faturaları gelen tüm kurum veya şahıslar SAP gelen e-Belge çözümünden faydalanabilir.

SAP Gelen e-Belge çözümünü kullanabilmek için 5000 TL üzeri e-Arşiv faturalarınızın geldiği bir mail adresinizin olması yeterlidir.

 

SAP Gelen e-Belge Çözümü Nasıl Çalışır? 

 

SAP Gelen e-Belge Çözümünün Avantajları Nedir? 

 Zamandan tasarruf edersiniz 

 • E-fatura mükellefi olmayan firmaların e-Belge düzenleme portalı üzerinden sizlere kesmiş olduğu e-Arşiv faturalar siz hiçbir çaba sarf etmeden SAP sisteminize aktarılır.
 • Kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde bu faturaları SAP sisteminiz üzerinden kolayca takip edebilirsiniz ve hızlıca raporlayabilirsiniz.

Fatura aramakla vakit harcamazsınız 

 • Gelen e-Arşiv faturalarınızı günlük, haftalık veya aylık olarak filtreleyebilirsiniz; böylece aradığınız faturaları bulmak için mailinizi taramak zorunda kalmazsınız. Çözümümüz size faturalarınızı HTML, XML veya PDF formatında saklama imkânı sunar.

İnsan kaynaklı hataların önüne geçersiniz

 • SAP gelen e-Belge çözümü her 15 dakikada bir gelen mailleriniz tarar ve gönderilen e-Arşiv faturalarınızı otomatik olarak SAP sisteminize aktarır. Bu sayede gelen e-Arşiv faturalarınızın gözden kaçma veya kaybolma ihtimali ortadan kalkar.
 • SAP sisteminize aktarılan e-Arşiv faturalarınız, düzenli olarak Gelir İdare Başkanlığının (GİB) İnteraktif Vergi Dairesi sistemindeki bilgilerle karşılaştırılır. Bir tutarsızlık tespit edilmesi durumunda, sistem ilgili mükellefe bir mail iletir ve çözüm ekibimiz durumu takibe alır.

 

SAP Gelen e-Belge Çözümünün Faydaları

 • Kullanıcı Dostu Arayüz
 • Detaylı Raporlama
 • Hızlı Entegrasyon 
 • Teknik Destek
 • Kolay Fatura Takibi
 • Hızlı Erişim

MDP Group Farkıyla SAP Gelen e-Belge Çözümü! 

 • e-Fatura mükelleflerin maillerini tarayarak, gelen e-Arşiv faturalarını SAP sistemine aktarma özelliği olan bu çözümü üreten ilk firma MDP Group’tur.
 • Alanında uzman ekibi ile MDP, müşterilerinin iş süreçlerini kolaylaştırmak adına çözümlerini devamlı olarak geliştirmektedirler.
 • SAP Gelen e-Belge çözümüne geçmeye karar verdiğinizde MDP Group, IT sisteminizin yeterliliklerini yerine getirmeniz konusunda destekte bulunur.
 • Süreç boyunca MDP Group çözüm ekibi gerekli olan her türlü danışmanlıkta bulunur ve projenizin güvenilir bir şekilde hayata geçmesini sağlar.  
509 No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinin“ IV.2.4.3. e-Arşiv Fatura Olarak Düzenlenme Zorunluluğu Getirilen Diğer Faturalar” başlıklı bölümü ile faaliyeti gereği fatura düzenlemek zorunda olan mükelleflerden, e-Arşiv Fatura uygulamasına dahil olmayanlarca, 01/01/2020 tarihinden itibaren düzenlenecek faturaların vergi mükelleflerine vergiler dahil toplam tutarı 5.000 TL'yi aşması halinde söz konusu faturaların “e-Arşiv Fatura” olarak Başkanlıkça sunulan e-Belge düzenleme portali üzerinden düzenlenmesi zorunluluğu getirilmiştir.

SAP Gelen e-Belge Çözümü
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

2012'den bu yana 5 kıtada 320’den fazla işletme için 1100’den fazla projeyi başarıyla hayata geçirdik. Çözümlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.