E-Arşiv Fatura Görüntüleme Çözümü

Tarafınıza Kesilen e-Arşiv Faturaları PDF Formatında Görüntüleyin!

Gri Portal, e-Arşiv fatura kullanıcıları arasındaki faturalaşma süreçlerini otomatik hale getirmektedir. İş ortaklarınızla birlikte Gri Portal kullanmaya başladıktan itibaren tarafınıza kesmiş oldukları tüm faturaları portal üzerinden PDF formatından görüntüleyebilirsiniz.

Tarafıma Kesilen Faturaları Görüntüleme
E-Arşiv Fatura Görüntüleme

E-Arşiv Fatura PDF Görüntüleme

Hızlı bir kurulum sürecinin ardından adınıza düzenlenen ve düzenlediğiniz e-Arşiv faturaları Gri Portal üzerinden PDF formatında görüntüleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken iş ortaklarınızla birlikte Gri Portal'i kullanmaya başlamaktır. İş ortağınız çözümümüzü kullanmaya başladıktan itibaren geçmişteki faturalara ve gelecekte kesilecek faturalara çözümümüzden otomatik olarak erişebileceksiniz.

GİB ve İVD Entegrasyonu

Gri Portal, GİB e-Arşiv portal ve İnteraktif Vergi Dairesi ile otomatik senkronizasyon sunmaktadır. Kullanıcılar bu senkronizasyon işlemleri sonucunda tarafına kesilen faturaların listesini Gri Portal'e otomatik olarak aktararak tarafına ulaşmayan faturaların otomatik olarak tespit edilmesini sağlayabilmektedir. Ayrıca günlük otomatik senkronizasyon ile iş ortağınızın fatura kestikten sonra Gri Portal'e girmesine gerek kalmamaktadır.

Tarafınıza Kesilen e-Arşiv Faturalar
E-Arşiv Fatura PDF

SAP e-Arşiv Fatura Görüntüleme

Cloud olarak çalışan çözümümüz ek olarak SAP entegrasyonu sunmaktadır. SAP kullanan firmalar tarafına düzenlenen e-Arşiv faturaları ister Gri Portal ister SAP içerisinden görüntüleyebilmektedir. Mevcut düzende e-posta üzerinden e-Arşiv faturaları toplayan firmalar ek olarak bu e-posta adresini de Gri Portal'e bağlayabilir. E-posta adresine gelen tüm e-Arşiv faturalar hem Gri Portal hem de SAP içerisinden görüntülenebilmektedir.

E-Arşiv Fatura, vergi usul kanunları ve yönetmelikleri çerçevesinde belirlenen kurallara uygun olarak elektronik ortamda düzenlenen bir fatura çeşididir. E-arşiv fatura, e-fatura mükelleflerinin olmayan alıcı ve satıcılar arasındaki ticari ilişkilerde kullanılmaktadır.

E-Arşiv fatura sorgulama işlemi, fatura bilgilerinin doğruluğu ve geçerliliğini teyit etmek için gerçekleştirilen bir kontrol işlemidir. Kullanıcılar, GİB e-Arşiv Portalı veya İnteraktif Vergi Dairesi (İVD) üzerinden e-Arşiv Fatura Sorgulama işlemini kullanarak kendi adlarına kesilen e-Arşiv faturası olup olmadığını kontrol etmektedir. Ancak e-Arşiv Portalı ve İVD sistemleri mükelleflerin e-arşiv faturalarının sadece listesini görmelerine olanak sağlamakta, faturaların içerikleri görüntülenememektedir.

e-Arşiv Fatura Görüntüleme Çözümü, mükelleflerin kendi adlarına kesilen tüm e-arşiv faturalarının listesine ve bu faturaların içeriğine ulaşmasını sağlayan, aynı zamanda PDF olarak görüntüleme imkanı sunan bir yazılımdır. Çözümün amacı, kullanıcıların e-arşiv fatura işlemlerini otomatik hale getirerek hızlı ve güvenli bir şekilde yürütülmesini sağlamaktır.

E-Arşiv fatura verileri GİB ve İVD tarafından paylaşılmadığı için Gri Portal, e-Arşiv fatura görüntüleme işlemini doğrudan sunamamaktadır. E-Arşiv faturaları görüntülemek için yapmanız gerekenler şunlardır:

  1. Gri Portal'e kayıt olun,
  2. Hızlı kurulum sihirbazı ile kurulum işlemini tamamlayın,
  3. Size fatura düzenleyen iş ortaklarınızı Gri Portal'e davet edin. Kayıt olmak istemeyen mükellefler faturaları fatura@griportal.com adresine gönderebilir. Bu e-posta adresine gelen faturalar ilgili alıcının hesabına otomatik olarak eklenmektedir.
  4. İş ortaklarınız platforma kayıt olduktan sonra düzenlediği faturalar ilgili alıcılar ile yani sizinle eşleşir. Böylece tüm bu belgeleri PDF formatında görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz.

Not: E-Arşiv fatura görüntüleme amacı olmayan kullanıcılar için Gri Portal ücretsizdir. Süreçlerinizi otomatikleştirmek için sadece 1 kere platforma kayıt olması durumunda tüm faturalaşma süreçleriniz otomatikleşir.

Gri Portal’ı kullanarak adınıza düzenlenen ve kendi düzenlediğiniz e-arşiv faturaları PDF formatında görüntüleyebilirsiniz.

Gri Portal ile istediğiniz e-arşiv faturasını “PDF olarak indir” seçeneği ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Detaylı raporlama özelliği ile tarih aralığı veya düzenleyen kişi filtrelerini seçerek belirli bir tarihteki e-belgeye kolayca ve hızlıca ulaşabilirsiniz.

Eğer tarafınıza kesilmiş bir fatura var fakat faturanın detayları ve düzenleyicisi hakkında bilginiz yoksa Gri Portal havuz sistemi devreye girmektedir. Gri Portal her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla günden güne büyüyen bir fatura havuzuna sahiptir.

Böylece size fatura kesmiş olan firmalar, sizden bağımsız olarak Gri Portal kullanıcısıysa çözümümüz aracılığıyla bu faturalar sizinle otomatik eşleşmektedir.

Not: KVKK ve Gizlilik Politikası kapsamında faturalar sadece ilgili gönderici ve alıcı tarafından görüntülenebilmektedir.

Hayır oluşturmaz. Sunucularımız, Türkiye'deki en güvenilir ve yüksek güvenlikli Tier 3 veri merkezi sertifikalarına sahip Türk Telekom Gayrettepe İstanbul veri merkezinde barındırılmaktadır.

  • Adınıza düzenlenen ve kendi düzenlediğiniz tüm e-arşiv faturalarını tek bir platformdan inceleme ve görüntüleme imkânı elde edersiniz.
  • Alıcının faturaları alıp almadığını takip edebilirsiniz.
  • İş ortaklarınız ile aranızda gerçekleşen e-arşiv fatura işlemlerinizi otomatik olarak yürütebilirsiniz.
  • Tüm e-Arşiv belgelerinin içeriğini PDF formatında görüntüleyebilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
  • Tarih aralığı veya düzenleyen kişi filtrelerini seçerek tüm e-arşiv belgelerine kolay ve hızlıca erişebilirsiniz.

E-Arşiv Fatura Görüntüleme Çözümü
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

2013'den bu yana 5 kıtada 450’den fazla iş ortağımız ile birlikte 1100’den fazla projeyi başarıyla hayata geçirdik. Çözüm ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.