e-Hesap Özeti Çözümü

e-Hesap Özeti Çözümü Nedir?

e-Hesap Özeti çözümü, tüm banka işlemlerinin SAP üzerinden anlık takibinin yapılması ve muhasebe kayıtlarının otomatik oluşturulabilmesi için geliştirilmiş finansal bir çözümdür. Tüm banka bakiyelerine ve hareketlerine anlık erişebilirlik sağlar. Muhasebe işlemlerini otomatik gerçekleştirme özelliği, finans departmanların iş yükünü büyük ölçüde azaltmakta, insan kaynaklı hataları minimize etmektedir.

e-Hesap Özeti Çözümünün Sağladığı Kolaylıklar

 • Bankaların şirketlere sunduğu hesap hareketleri web servislerine erişim, doğrudan web servis veya PI entegrasyonu ile sağlanır.
 • Belirlenen aralıklarla, daha önce sisteme tanımlanmış olan bankaların hesap hareketleri, SAP sistemine aktarılır.
 • Tüm hareketler tek bir program üzerinde görüntülendiğinden her bir banka için ayrı kullanıcı adı ve şifre işlemine ihtiyaç duyulmamaktadır.
 • Banka işlemleri ve işlemlere bağlı muhasebe kayıtları MDP e-Hesap programı üzerinden otomatik oluşturulmaktadır.
 • Oluşturulan kural mekanizması ile ekstrelerde bulunan kayıtların doğru hesaplar ile muhasebeleşmesi sağlanmaktadır.
 • Gün sonu otomatik mail notifikasyonlarıyla, MDP e-Hesap uygulaması üzerinden muhasebe kaydı oluşturulmamış banka hareketlerinin raporlama işlemi otomatik olarak yapılmaktadır.
 • Ana hesap bakiyelerinin ve banka ekstresi toplam bakiyelerinin görüntülendiği kümülatif rapor ile Banka mutabakatı manuel kayıt yöntemine göre daha kısa sürede yapılabilmektedir.
 • MT940 dosya aktarımları MDP e-Hesap uygulaması ile sağlanabilmekte ve muhasebe süreçlerinde esneklik sağlanmaktadır.

Referanslarımız

e-Hesap Özeti Çözümünün Avantajları

 • Anlık banka hareketlerini ve bakiyelerini tek program üzerinden görüntüleme

 • 20+ Banka ile aktif olarak çalışma

 • Tüm banka işlemlerinde otomatik muhasebeleştirme

 • Otomatik banka mutabakatı

 • Otomatik mail bilgilendirmesi

 • Yüksek izlenebilirlik

Sıkça Sorulan Sorular

Bankaların şirketlere sağlamış olduğu web servislerine erişim, doğrudan web servis veya PI entegrasyonu yöntemleriyle sağlanmaktadır.

Bankaların dönüş sürelerine göre değişkenlik göstermektedir. Bankalarla karşılıklı yapılan çalışmalar sonucunda, oluşan hesap hareketi web servise yansıdığında, SAP ye anlık veri aktarımı için belirlenen periyot da veri aktarımı sağlanır.

Evet. Şirket kodu bazında tanımlamalar yapılabilmektedir.

MDP e-Hesap uygulaması Anlık Banka Hesabı sorgulama işlem adımı üzerinden tanımlı bankalarınıza anlık sorgulama yapabilmektesiniz.

20 banka ile aktif çalışmamız bulunmaktadır.

e-Hesap Özeti programı üzerinden banka bakiyelerini, hareketlerini görüntüleyebileceğiniz raporlar mevcuttur.

Evet. Yeni banka tanımlama süreci MDP e-Hesap özeti çözüm ekibi destek olmaktadır.

Evet, e-Hesap uygulaması içinde geliştirilen Ana hesap bakiyesi ve Banka hesap bakiyelerinin görüntülendiği rapor ile banka mutabakatlarınızı tek tuş ile yapabilmektesiniz.

Evet, kullanıcı yetkisine bağlı görüntüleme yapılmaktadır.

Hayır, banka verileri belirli aralıklarla sisteme otomatik aktarılmaktadır. Sadece anlık banka bakiyesi ve hareketleri sorgulanmak istenildiğinde kullanıcı sorgu talebi gerekmektedir.

Özel koşul tanımlama ekranında ilgili işlemleriniz için bir defalık yapacağınız koşul tanımlama işleminin ardından tanımlamaya istinaden kayıtlarınız otomatik oluşacaktır.

Hayır, tüm bilgiler firmanız sisteminizde kayıt olmaktadır. Şirket çalışanımız SAP kullanıcı yetkisi bazında görüntüleme yapabilir.

Bankalara başvuru sürecinde tanımlanmış olan IP yetkilendirmesi sayesinde yalnızca şirket internet ağında banka web servislerine erişim sağlanabilmektedir. Dolayısıyla farklı bir internet ağından hesap hareketlerinize erişim olanaksız hale gelecektir.

Evet. Her banka ve banka hesabı için ayrı tanımlama yapabileceğiz tanımlama ekranları mevcuttur.

Evet, e-Hesap uygulaması içinde geliştirilen Ana hesap bakiyesi ve Banka hesap bakiyelerinin görüntülendiği rapor ile banka mutabakatlarınızı tek tuş ile yapabilmektesiniz.

Evet, işlem özelliklerine göre tanımlamalarınızı e-Hesap uygulaması üzerinden yapmanızın ardından otomatik ödemelerinizin muhasebe kayıtları da artık otomatik oluşacaktır.

Gün sonu otomatik mail notifikasyonlarıyla, MDP e-Hesap uygulaması üzerinden muhasebe kaydı oluşturulmamış banka hareketlerinin raporlama işlemi otomatik olarak yapılmaktadır.

Evet, programımız SAP özelinde geliştirilmiştir.

MDP e-Hesap özeti paketi bakım süreci kapsamında e-Hesap özeti üzerinde aldığınız tüm hatalar için çözüm ekibimiz destek olmaktadır.

Aktif olarak +60 şirkette kullanılmaktadır

 

e-Hesap Özeti Çözümü
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

2013'den bu yana 5 kıtada 450’den fazla iş ortağımız ile birlikte 1100’den fazla projeyi başarıyla hayata geçirdik. Çözüm ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.