Organizasyon Şeması Çözümü

Organizasyon Şemanızın Görselliğini ve Fonksiyonalitesini Arttırın

Organizasyon şeması, firmaların, sahip olduğu personel kadrosununun alt-üst ilişkisi çerçevesinde şekillendirilerek, departman bazlı ya da kümül olarak görsel bir biçimde dağılımının yapılmasıdır.

Organizasyon Şeması Çözümü Nedir? Özellikleri Nedir?

Organizasyon Şeması Çözümü ile sistem üzerindeki firmalar ve alt departmanlar bazlı kırılım seçildikten sonra şema oluşturulur. Şema, en üst kıdemden başlayarak aşağıya doğru açılabilir. Organizasyon Şeması çözümünde her çalışan için bir kişi kartı oluşturulur. Kişi kartlarında, SAP üzerinde otomatik oluşturulan personel özlük ve geçmiş bilgilerini içeren dokümanlar görüntülenebilir. İlgili personele bağlı sekreter ve danışman gibi, şemaya konu olmayan personeller, pop-up olarak görüntülebilir. İlgili kartı oluşturan kişi, departman ve mevki bilgileri, kutu içerisinde yer alır. İlgili kişiye doğrudan bağlı olan ve bağlı olduğu kişilere bağlı olan toplam kişi sayısı kutunun alt kısmında belirtilir.

Personel tanıtım formlarında belirtilen bilgiler aşağıdaki gibi olmakla beraber, firmaya göre özelleştirilebilir:

  • Kişisel Bilgiler
  • Eğitim Bilgileri
  • Önceki İş Deneyimleri
  • Grup İçi İş Deneyimi
  • Alınan Eğitimler
  • Yabancı Diller

Organizasyon şemasında açık ve dondurulmuş pozisyonlar farklı renklerde gösterilebilir. Şema içerisinde yer alan personeller, alt üst pozisyonlardan kaynaklı kıdem sınıflamasına göre farklı seviyelerde gösterilebilir. Arama butonu ile şema içerisinde yer alan bir personele doğrudan ulaşılabilir. İlgili pozisyonun bağlı olduğu üst mevkiler zincir halinde gösterilir. 

Organizasyon Şeması Çözümünün Avantajları

SAP sistemi üzerinde çalışan uygulama, ilgili tüm SAP verilerini ve personelleri anlık olarak işler ve farklı bir server/entegrasyon ihtiyacı doğurmaz. Geliştirilen altyapı sayesinde, responsive olarak web ortamından kolayca erişim sağlanabilen bir uygulamadır. Personel özlük verileri gibi kritik bilgiler, SAP dışına çıkmadan işlendiği için güvenlik açığı oluşturmaz. Kullanımı kolay arayüz ve kurumsal görsellik unsurlarının kullanımı (tema, logo, resim vb.) ile firmaya özgü bir görünüm oluşturulur. Açık kaynak kod olarak geliştirilen uygulama, firma bazlı geliştirmeler ve gerekli güncellemelerin çok daha hızlı ve kişi/kurum bağımsız bir şekilde uyarlanabilmesini sağlar.

Organizasyon Şeması Çözümü
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

2013'den bu yana 5 kıtada 450’den fazla iş ortağımız ile birlikte 1100’den fazla projeyi başarıyla hayata geçirdik. Çözüm ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.