Lokal e-Belge Saklama Çözümü

Lokal e-Belge Saklama Çözümü (LES), işletmelerin e-Fatura, e-Defter ve diğer e-Belgelerini kendi sunucularında saklayabildiği, raporlayabildiği ve ihtiyaç anında kolayca görüntüleyebildiği bir dijital arşivleme çözümüdür.

Kimler e-Belge Arşivleme İhtiyaç Duymaktadır?

Vergi Usul Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu doğrultusunda işletmelerin e-Belgelerini saklanması zorunludur.

1- Entegratör Değişikliği Yapan Firmalar

Lokal e-Belge Saklama Çözümü, entegratör değişikliği durumunda yaşanan e-Belge aktarım problemini ortadan kaldırmaktadır. Eski entegratördeki belgelerinizi fiziksel bir diskten kolayca LES'e aktarabilirsiniz. Fiziksel diske kıyasla LES ile belgeleriniz güvenli ve erişilebilir olarak saklayabilirsiniz.

2- e-Belge Dönüşümünde 10 Yılı Dolduran Firmalar

Özel entegratörler, e-Belgeleri 10 yıl süre ile arşivlemektedir. e-Belgeye geçişi tarihi 10 seneyi aşan firmaların e-Belgelerini saklamaya devam etmek için bir aksiyon alması gerekmektedir.

e-Belgelerinizi Lokal e-Belge Saklama çözümü ile süresiz olarak arşivleyebilir ve gerektiğinde bu belgelere kolayca ulaşabilirsiniz.

Not: e-Belge geçiş sürecinde 10 yıla ulaşmayan firmalar 

3- Birden Fazla Entegratör ile Çalışan Firmalar

Eğer bir firma e-Belge süreçlerinde birden fazla entegratörle çalışıyorsa e-Belgelerini tek bir yerde arşivleme ihtiyacı duyar. Bu durumda firmalar, birlikte çalıştığı entegratörlerdeki e-Belgelerini LES'e aktararak tüm e-Belgelerini merkezi olarak arşivleyebilirler.

Lokal e-Belge Saklama Çözümü Nasıl Çalışır? 

Lokal e-Belge Saklama Çözümü, firmaların kendi sunucularında entegratör bağımsız şekilde çalışan bir web programıdır. Firmalar, birlikte çalıştığı özel entegratörden aldıkları e-Belge kayıtlarını kendi LES sistemlerine yükleyebilmektedir.

Firmalar, ihtiyaç anında LES programı içerisinde filtre ve arama fonksiyonlarını kullanarak geçmiş e-Belgelerine erişebilmekte ve PDF indirebilmektedir.

e-Belge Arşivlemenin Avantajları

  • e-Belgelerin kaybolma riskini ortadan kaldırır.
  • e-Belgeler süresiz olarak arşivlenir.
  • İhtiyaç anında e-Belgelere kolayca ulaşılır.
  • e-Belgeler, firmanın kendine ait sunucusunda saklanır.
  • Entegratör bağımsız çalışır.
  • Çoklu şirket kodu ve yetkilendirme seçeneklerine sahiptir.

Lokal e-Belge Saklama Çözümü
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

2013'den bu yana 5 kıtada 450’den fazla iş ortağımız ile birlikte 1100’den fazla projeyi başarıyla hayata geçirdik. Çözüm ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.