SAP e-Arşiv Fatura Çözümü

E-Arşiv Fatura Nedir? 

E-Arşiv Fatura, e-Fatura kapsamında olmayan vergi mükellefi tüzel kişilere ve vergi mükellefi olmayan şahıslara gönderilen, kâğıt faturadaki tüm bilgileri içeren ve yasal olarak kâğıt faturadan hiçbir farkı olmayan elektronik evraklara verilen isimdir.

E-Arşiv fatura uygulaması ile faturalarınızı dijital ortamda kolayca oluşturabilir, e-Faturaya kayıtlı olmayan mükelleflere hızlı bir şekilde iletebilir ve gönderilen faturaları saklayabilirsiniz. İstenildiği takdirde, e-Arşiv Fatura A4 kağıdına çıktı alınarak da iletilebilir.

 

E-Arşiv Fatura Kimler İçin Zorunlu? 

01/01/2020 itibariyle tüm e-Fatura mükelleflerinin e-Arşiv Fatura uygulamasına geçme zorunluluğu getirilmiştir. Bunun dışında; vergi mükellefi olmayan ancak aynı gün içerisinde 30 bin TL’nin üzerinde fatura kesen kişilerin ve aynı gün içerisinde vergiler dahil 5 bin TL’nin üzerinde fatura kesen vergi mükelleflerinin de bu faturalarını e-Arşiv Fatura olarak düzenlemeleri zorunludur.

 

SAP e-Arşiv Fatura Çözümü Nedir?

MDP'nin geliştirdiği SAP e-Arşiv Fatura çözümü, e-Fatura mükelleflerinin GİB e-Belge Düzenleme Portalına girmeden, SAP sistemleri üzerinden kolayca e-Arşiv Fatura düzenleyebildiği ve gönderebildiği, ayrıca göndermiş oldukları e-Arşiv Faturaların takibini sağlayabildiği bir uygulamadır.

 

SAP E-Arşiv Fatura Çözümü Nasıl Çalışır? 

E-Fatura mükellefi olan kullanıcı SAP E-Arşiv sistemine giriş yapar ve muhasebe iş süreci dahilinde SAP’ye girilen bilgileri görüntüler. Kullanıcı, faturasını kesmek istediği belgeyi seçtikten sonra sistem, alıcının e-Fatura mükellefi olup olmama durumuna göre e-Fatura veya e-Arşiv Fatura oluşturur. Düzenlenen fatura sistem tarafından özel entegratöre otomatik olarak gönderilir.

MDP E-Arşiv Fatura çözümü, kullanıcının tercih ettiği bir özel entegratör ile iş birliği içerisinde kullanılmalıdır. E-Arşiv Faturaların özel entegratör tarafından imzalanma ve GİB’e raporlama zorunluluğu bulunmaktadır.

E-Arşiv Faturalarınızın Takibini SAP Üzerinden Sağlayın

E-Arşiv Faturalar vergi kanunlarına göre 5 yıl, Ticaret Kanununa göre 10 yıl muhafaza edilmelidir. Bunların muhafazası mükelleflerin sorumluluğundadır. Özel entegratörünüz ile yaptığınız anlaşmanın elektronik kayıt saklama hizmetini kapsadığı takdirde, SAP E-Arşiv çözümü sayesinde gönderdiğiniz tüm e-Arşiv Faturaların takibini SAP sisteminiz üzerinden yapabilirsiniz. E-Arşiv Faturalarınızı istediğiniz kriterlere göre filtreleyebilir ve görüntüleyebilirsiniz, çıktılarını kolayca indirebilirsiniz.

 

SAP e-Arşiv Fatura Çözümünün Avantajları

  • SAP ile %100 entegre çalışır
  • Özel entegratör ile bağımsız kullanılabilir
  • Hızlı fatura gönderimi ve dönem kapanışı sağlar
  • Gönderilen e-Arşiv Faturaların takibini kolaylaştırır
  • 5 veya 10 yıl güvenli arşivleme sağlar
  • Çevre dostu bir alternatiftir
  • Operasyonel iş yükünü ve maliyeti minimize eder
  • Gönderilen e-Arşiv Faturayı iptal etme olanağı vardır
  • İstenildiğinde E-Arşiv Faturalar gönderildiğinde mail bildirimi sağlanır

MDP e-Arşiv Fatura
Çözümü

MDP tarafından geliştirilmiş, SAP ile %100 entegre olarak çalışan e-Arşiv Fatura çözümü, tüm yasal gereksinimleri karşılamaktadır. Çözüm, düşük yatırım maliyeti ve çok sayıdaki referansıyla öne çıkmaktadır.

SAP e-Arşiv Fatura Çözümü
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

SAP kullanan firmalara özel geliştirdiğimiz ve SAP’nin standart fonksiyonlarını tamamlayıcı özelliklere sahip ürünümüzle ilgili teklif alın

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.