SAP Danışmanlığı

SAP, tüm dünyada yüzbinlerce firma tarafından kullanılan Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) programını sunan bir yazılım şirketidir. SAP ERP programı, sektöründe lider firmaların en tercih ettiği en kapsamlı ERP yazılımıdır.

SAP Danışmanlığı Nedir?

SAP danışmanlığı, SAP lisansına sahip olan firmaların ihtiyaç duyduğu alanlarda aldıkları hizmet için kullanılan bir kavramdır. Bu alanda hizmet veren kişilere ise "SAP danışmanı" denir.

İşletmeler, en yaygın olarak SAP geçiş süreçlerinde bir danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyarlar. Bunun haricinde ise ihtiyaçlara göre proje bazlı veya dönemsel olarak SAP danışmanlık hizmeti almaya devam edebilirler.

SAP Modül Danışmanlığı

MDP Group, 2013 yılından bu güne SAP'nin sunduğu modüller için SAP modül danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. MDP Group, bu süreçte 24 farklı ülkede, 400'den fazla işletmeye hizmet vererek 1100'den fazla projeyi başarıyla hayata geçirmiştir. 

MDP Group, 2023 yılı itibariyle Türkiye, İsviçre ve Almanya ofislerindeki 90 SAP danışmanıyla iş ortaklarına hizmet sunmaktadır.

SAP PI/PO/CPI (Integration Suite) Danışmanlığı

Entegrasyon alanında uzman 27 danışmanımızla Türkiye ve Avrupa'da sektöründe lider iş ortaklarımızın SAP'nin entegrasyon modüllerindeki ihtiyaçlarına çözüm sunuyoruz.

SAP ABAP Danışmanlığı

SAP'nin programlama dili olan ABAP'ta uzman 20 SAP ABAP danışmanı ile SAP kullanıcısı iş ortaklarımızın iş süreçlerini optimize ediyoruz ve onların ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştiriyoruz.

SAP Fiori Danışmanlığı

8 SAP danışmanımızla SAP uygulamalarının yeni kullanıcı ara yüzü olarak bilinen SAP Fiori için iş ortaklarımıza uygulama geliştirme ve süreç optimizasyonu destekleri sunuyoruz. 

SAP EWM Danışmanlığı

SAP'nin WM modülünün daha kapsamlı ve yeni versiyonu olarak bilinen SAP EWM modülü için 16 uzman SAP EWM danışmanımız ile hizmet sunuyoruz. MDP SAP EWM ekibi 12 farklı ülkede iş ortaklarının depo yönetim süreçlerine destek oluyor.

SAP AIF Danışmanlığı

Entegrasyon süreçlerinizin her aşamasında destek sağlayan uzman kadromuz SAP AIF danışmanlığı ile de yanınızda. Doğru hedef, doğru strateji ve doğru yöntemlerle iş ortaklarımızın SAP AIF eklentisinden maksimum verim elde etmesine ve iş süreçlerinizin kesintisiz çalışmasına destek oluyoruz.

Çözüm ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SAP PI/PO ve Integration Suite, SAP tarafından sunulan entegrasyon çözümleridir.

SAP PI/PO, SAP ERP'yi diğer iş uygulamalarıyla entegre etmek için tasarlanmış bir çözümdür. Bu entegrasyon çözümlei temel uygulamalarınızı diğer iş uygulamalarıyla entegre etme yeteneği sağlayarak, her ikisinin de en iyi özelliklerinden yararlanmanıza olanak tanır. Bu, finansal ve işlemsel veriler veya malzemeler veya siparişler hakkındaki bilgiler gibi farklı veri türlerini bu uygulamalar arasında bağlama becerisini içerir.

PI/PO modülü, birden çok tedarikçi ve müşteriyle işbirliğine dayalı bir ortamda çalışmanıza olanak tanır. Ayrıca, tüm tedarik zincirinizi tek bir sistemden yönetmenize olanak tanır, bu da kuruluşunuz genelinde maliyetleri düşürmenize ve verimliliği artırmanıza yardımcı olabilir.

SAP Integration Suite, mevcut sistemlerini SAP ortamlarına entegre etmek isteyen şirketler için tasarlanmış bir araç setidir. Bu araçlar, şirketlerin yeni kod geliştirmek veya mevcut yazılımları özelleştirmek zorunda kalmadan sistemlerini hızlı ve kolay bir şekilde birbirine bağlamasına olanak tanır.

SAP ABAP, Alman yazılım şirketi SAP tarafından geliştirilen dördüncü nesil, üst düzey bir programlama dilidir. ABAP, SAP müşterilerinin SAP ERP modüllerini özelleştirmelerine ve işlevlerini değiştirmelerine yardımcı olur. ABAP, sisteminizin çalışma şeklini değiştirmenize olanak tanıyarak kullanıcıların işlerini yapmalarını kolaylaştırır ve sistemin yeteneklerini daha verimli kullanmalarını sağlar.

ABAP, programcılara SAP sisteminin işlevselliğini özelleştirme ve genişletme yeteneği sağlar. Bu, şirketlerin kendi ERP sistemleri ortamında çalışan kendi programlarını oluşturmalarına olanak tanıyarak iş süreçlerini yönetmelerini kolaylaştırır ve verimliliklerini artırır.

SAP Fiori, SAP'nin ortaya çıkardığı bir kullanıcı deneyimi ürünüdür. Fiori, SAP kullanıcılarının mobil ve web platformlarında kullanılabilecek daha esnek kullanıcı arayüzleri oluşturmasına olanak tanır. SAP Fiori, küçük işletmelerden büyük işletmelere kadar her büyüklükteki müşterinin kullanımına açıktır.

Ayrıca SAP Fiori, kullanılabilirliği ve erişilebilirliği geliştirirken duyarlı ve ölçeklenebilir uygulamalar tasarlamanıza olanak tanıyan mobil öncelikli tasarıma dayalı bir dizi tasarım ve geliştirme ilkesidir. Buradaki fikir, SAP Fiori kullanıcı deneyiminin masaüstünden cep telefonlarına ve giyilebilir cihazlara kadar tüm cihazlarda tutarlı olması gerektiğidir.

SAP danışmanları, SAP kullanan şirketlerin süreçlerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi konusunda deneyimli profesyonellerdir. Şirketlere SAP kullanarak iş süreçlerini nasıl daha verimli hale getirebilecekleri konusunda bilgi ve deneyimlerini kullanırlar.

Bir SAP danışmanının rolü, birlikte çalıştıkları şirketin büyüklüğüne göre değişebilir. Örneğin, süreç iyileştirmeleri konusunda üst yönetimle yakın çalışmaları veya doğrudan çalışanlarla çalışmaları gerekebilir. Bir SAP danışmanının, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre yeni sistemler geliştirmesi veya mevcut sistemleri özelleştirmesi de gerekebilir.

Bir SAP danışmanının rolü ve sorumlulukları:

  • Sistemin kurulmasına yardımcı olmak
  • Mevcut sistemin yükseltilmesine yardımcı olmak
  • SAP kullanımını gerektiren yeni projelerin planlanması
  • Çalışanlara SAP kullanımı konusunda eğitim verilmesi

SAP Danışmanlığı
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

2013'den bu yana 5 kıtada 450’den fazla iş ortağımız ile birlikte 1100’den fazla projeyi başarıyla hayata geçirdik. Çözüm ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.