Operasyon Detay Bütçeleme Çözümü

MDP Operasyon Detay Bütçeleme çözümü, bütçeleme süreçlerinin yönetimini kolaylaştırarak operasyonel iş yükünü azaltan bir SAP çözümüdür. Uygulama, firma ihtiyaçlarının kapsamlı bir şekilde saptanmasını, masraf planlarının öngörüyle hazırlanmasını ve geleceğe yönelik tutarlı tahminler yapılmasını sağlamak amacıyla verileri SAP sisteminden çekerek tek bir ekranda kullanıcılarına sunar. Kullanıcılar, bütçe uygunluğunu gerçek zamanlı olarak değerlendirmek için durum modellemesini ve senaryo planlamasını kullanılabilirler. MDP ODB ile tahmin modelleri oluşturmak ve gerektiğinde bu modelleri hızlı bir şekilde güncellemek mümkündür. 

Bütçeleme ekiplerinizin verimliliğini artırın

Bütçe ve masraf verilerinin karşılaştırılması, bütçe planlaması, konsolidasyon ve raporlama gibi çok aşamalı işlemler tek bir uygulamada gerçekleştirilerek veri bütünlüğü sağlanır. İşlemlerinin tümü tek bir platformda gerçekleştirildiğinden bakım masrafları ve BT bağımlılığı minimize edilir. Giriş formları ve gelişmiş raporlama alanları bütçe kapanış döngülerini hızlandırırken personel verimini artırır. Yönetim ekibi, vizyonunu, misyonunu, temel değerlerini ve hedeflerini formüle etmek için daha fazla zamana sahip olacağı için pazardaki rekabet avantajlarını koruyan stratejik planlar geliştirilebilir. 

MDP ODB ile finansal konsolidasyon çok kolay!

Çözümün finansal konsolidasyon özelliği, kurumsal işletmelerin yan kuruluşlarından gelen finansal verileri birleştirerek raporlama işlemlerini kolaylaştırır. Alt ve yan kuruluşların verileriyle hazırlanan raporların tümü ana şirketin sistemine iletilirken işletmenin paydaşları arasındaki etkileşim güçlendirilir. Hazırlanan bütçe raporları, performans ilerlemesinin izlenmesini, sorunların öngörülmesini ve sürekli iyileştirme çabalarının teşvik edilmesini destekler. 

Kullanıcı Dostu Arayüz

MDP ODB Çözümü, sade ve şık arayüzü ile işletmelere alışkanlıklarına uygun ve pratik bir kullanıcı deneyimi sunar. Çözüm bu özelliği ile, kurumdaki personellerin ekstra eğitime ihtiyaç duymadan uyum sağlayabileceği bir süreç vaat eder.   

Kullanıcılar, MDP ODB aracılığıyla geleceğe yönelik daha isabetli finansal öngörüler üretebilirler, geliri ve karlılığı yükseltmek için güçlü şirket stratejileri kurabilirler. MDP ODB Çözümü ile yasal ve yönetimsel raporları yerel ve uluslararası muhasebe standartlarına uygun bir şekilde oluşturmak mümkündür.  

MDP Operasyon Detay Bütçeleme Çözümünün Özellikleri

  • İstenilen periyotta raporlama dönemi tanımlama

  • Versiyon ve üretim yeri yetkilendirmesi

  • Detay kırılımlı bütçeleme

  • Dönemsel bütçelemelerde otomatik plan fiili karşılaştırması

  • Bütçe ve fiili karşılaştırması sonucu oluşan farklar için aksiyon yönetimi ve raporlaması

  • Bütçe versiyonlarının forecast alanlarına göre raporlama

  • Detaylı ve konsolide raporlamalar

  • Raporların özel hazırlanmış excel çıktıları

Operasyon Detay Bütçeleme Çözümü
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

2013'den bu yana 5 kıtada 450’den fazla iş ortağımız ile birlikte 1100’den fazla projeyi başarıyla hayata geçirdik. Çözüm ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.