SAP Ücret Yönetimi Çözümü

SAP Ücret Yönetimi ve Ücret Artışı Simülasyonu

 

Ücret artış dönemlerinde operasyonel iş yükü artış gösterir. Belirlenen yeni ücretlerin ilgililerle paylaşılmasının, görüşlerinin alınmasının, gerekli düzenlemelerin yapılarak üst yönetim onayının alınmasının hızlı ve akıcı olması gerekir.

Ücret artış oranı üzerinden personele verilecek olan ek tutarın belirlenerek üst yönetim onayının alınması sonrasında yapılacak olan tüm çalışmaların tek bir platformda yürütülmesi, insan kaynakları çalışanlarının işlerini kolaylaştıracaktır.

Ücret yönetimi ve ücret artış simülasyonu ile bütün pozisyonların ortalama maaş bilgisini tutan şirketlerden bu bilgiler alınır. Bilgiler; pozisyon, lokasyon, şirket büyüklüğü gibi hemen hemen her kırılımda, bütün pozisyonlar için tutulur. Bilgiler alındıktan sonra, sisteme yüklenir ve kendi çalışanlarınızla eşleştirirsiniz. Bu sayede piyasada çalışanlarınızın ücret ortalamasını görebilir ve karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Eğer çalışanın maaşı piyasanın altında kalmışsa, piyasa ortalamasını yakalamak için zam yapabilir ya da tam tersi piyasanın üzerindeyse zam oranını düşük tutabilirsiniz.

Ortalama maaş bilgileri departman yöneticilerine iletilir. Yöneticiler kendi departmanlarıyla ilgili fiyat ortalamasını ve çalışanlarının maaşlarını görüp karşılaştırabilir ve kendi maaş önerisini girer. Örneğin; müdürden başlayarak, koordinatör, genel müdür yardımcısı ve genel müdür şeklinde bir yol izlenir. Müdürler kendi departmanlarıyla ilgili gelen ücret ortalamalarını ve çalışanlarının maaşlarını görüp karşılaştırır ve kendi maaş önerisini girer. Sistem burada şuna bakar; departmanın toplam maaş büyüklüğü. Departman bazında toplam maaş büyüklüğünün bir sınırı olabilir. Eğer toplam maaş büyüklüğü belirlenen toplam tutarın altındaysa süreç ilerlemeye devam eder. Maaş önerisi yazıldıktan sonra yönetim halkasından onay alınır. Tüm onaylar tamamlandıktan sonra maaş önerileri insan kaynakları departmanına gider. İnsan kaynakları da maaşlara onay verdikten sonra bu bilgiler tekrar yöneticilere mail olarak iletilir.

Ücret Yönetimi Çözümü ve Ücret Artış Simülasyonu Çözümü sayesinde yöneticiler, çalışanlarının ücretlerini piyasa ortalaması ile karşılaştırma fırsatı bulur, tüm maaş artış süreci tek bir platformdan yürütülür. Bir portal uygulaması olan Ücret Yönetimi ve Ücret Artış Simülasyonu Çözümü, SAP ile %100 entegredir. Portalin, kurumlara özel olarak tasarımının yapılabilmesi, kurumsal kimlik kurallarına uyum ve kullanıcıların sisteme adapte olması konularında, şirkete ciddi kolaylık sağlar.

SAP Ücret Yönetimi Çözümü
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

SAP kullanan firmalara özel geliştirdiğimiz ve SAP’nin standart fonksiyonlarını tamamlayıcı özelliklere sahip ürünümüzle ilgili teklif alın

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.