Ekstre Karşılaştırma Çözümü

Günümüz iş dünyasında mutabakat işlemleri oldukça zaman almakta ve ilgili muhasebe ekiplerinin üzerine ekstra iş yükü oluşturmaktadır. Mutabakat süreci firmalar arasında karşılıklı ekstre kontrolü ile ilerlemektedir. Firmaların karşılıklı olarak takip ettikleri cari hesap hareketlerinde oluşan farklılıklar şirketler için büyük sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Bu farklıların tespiti ise firmalar için iş gücü ve zaman kaybı yaratmaktadır. 

Mutabakat Süreçlerinde İş Yükü ve Zaman Tasarrufu

SAP ile entegre çalışan Ekstre Karşılaştırma Çözümü, cari hesap içerisinde gerçekleşen borç alacak hareketlerinin karşı firma borç- alacak hareketleriyle karşılaştırılmasını ve farkların tespit edilebilmesini sağlar. Uygulama içerisinde farkların hızlıca ve doğru tespitiyle mutabakat süreçleri hızlanmakta ve müşteri & tedarikçi cari ödeme süreçleri de düzenli olarak takip edilebilmektedir.

Ekstre Karşılaştırma Süreçlerinizi Otomatikleştirin

Müşterileri / Tedarikçileri ile arasında çok sayıda faturasal işlem gerçekleştiren firmalar, faturaların muhasebeleştirme süreçlerindeki hataları tespit etmek için dönemsel olarak ekstrelerinin karşılaştırılmasına ihtiyaç duymaktadır. Firma ve iş ortakları arasında dönemsel olarak binlerce faturalanan işlemin gerçekleştiği durumlarda bu cari hesap ekstrelerinin Excel'ler üzerinden takip edilmesi zor ve işlevsizdir. Özellikle ulusal mağazacılık sektöründe faaliyet gösteren firmalar için bu iş oldukça yorucu ve hataya açıktır.  

MDP SAP Ekstre Karşılaştırma çözümü, cari ile firma arasındaki tüm faturaların dönemsel olarak incelenmesini sağlayarak hatanın kaynağının bulunmasını sağlar. Firma ve müşteri/tedarikçilerinin ekstreleri karşılaştırılır, yanlış muhasebeleştirilen işlem tespit edilir ve raporlanır. 

Perakende Firmaları ve Ulusal Zincir Mağazacılık Firmaları İçin Ekstre Karşılaştırmanın Önemi 

Perakende sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile ulusal zincir mağazacılık arasında dönemsel olarak binlerce faturasal işlem gerçekleştirmektedir. Mutabakat süreçlerinde oluşan ekstre farklılıkların tespiti için binlerce faturanın manuel yöntemlerle karşılaştırılması hata risklerini artırmaktadır. 

Çözümümüz, tedarikçi ve müşteriler ekstreleri arasındaki dönem sonunda oluşan farkların tespitini otomatikleştirerek tek seferde belirlenebilmesini sağlamaktadır.

Ekstre Karşılaştırma çözümümüz; perakende sektöründeki firmaların, ulusal mağazacılık zincirlerinin ve dönemsel mutabakat yapan tüm firmaların ekstre karşılaştırma ve mutabakat süreçlerindeki iş yükünü kolaylaştırmaktadır. 

Ekstre Karşılaştırma Çözümünün Avantajları

  • Dönemsel raporlama
  • İş gücü tasarrufu
  • Zaman tasarrufu
  • Hızlı raporlama
  • Hata tespitini kolaylaştırır.
  • Mutabakat süreçlerini hızlandırır.

Ekstre Karşılaştırma Çözümü
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

2013'den bu yana 5 kıtada 450’den fazla iş ortağımız ile birlikte 1100’den fazla projeyi başarıyla hayata geçirdik. Çözüm ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.