Gelen e-Fatura Çözümü

Gelen e-Fatura Çözümü Nedir? 

Gelen e-Fatura çözümü SAP kullanan e-Fatura mükellefleri için geliştirilmiştir. Bu çözüm, kullanıcıların gelen e-Faturalarını SAP sistemlerine otomatik aktarır. Gelen e-Faturaların takibi hızlı ve kolay bir şekilde SAP raporları üzerinden gerçekleşir. Çözümün özellikleri arasında gelen e-Faturalar için bildirim alma seçeneği, e-Faturalara onay veya ret yanıtı verme ve e-Faturaları ticari bazlı listeleme imkânı da bulunmaktadır.

Gelen e-Fatura Çözümü Nasıl Çalışır? 

İki tarafın da e-Fatura mükellefi olması durumunda, fatura göndericisi e-Faturayı sisteme aktarır. Bunu takiben alıcı, SAP sistemi üzerinden gelen e-Faturaları görüntüleyebilir, listeleyebilir ve onay-ret yanıtı verebilir.

Kimler Gelen e-Fatura çözümünden faydalanabilir? 

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından e-Dönüşüm kapsamında yapılan düzenleme sonucunda, e-Fatura uygulamasına kayıtlı mükelleflerin diğer kullanıcılara faturalarını e-Fatura olarak düzenlemeleri zorunludur. E-Fatura uygulamasına geçme zorunluluğu bulunan mükellefler, Hazine ve Maliye Bakanlığının yayımladığı Genel Tebliğ'de listelenmiştir. Gelen e-Fatura çözümü, gelen e-Faturaları tek portal üzerinden görüntülemek ve takip etmek isteyen e-Fatura mükelleflerine kolay arşivleme, iş yükünü minimize etme ve fatura kaybını ortadan kaldırma gibi faydalar sağlamaktadır.

Referanslarımız

Gelen e-Fatura Çözümünün Avantajları

  • SAP ile %100 entegre çalışır
  • Gelen e-Faturalar otomatik olarak arşivlenir
  • Gelen e-Faturalar gün, hafta ve aya göre filtrelenebilir
  • Gelen e-Faturalar için bildirim alınabilir
  • Temel fatura iptallerine otomatik iade faturası kesilir ve gönderilir
  • Üzerinde aksiyon alınmayan faturalar için otomatik mail gönderilir
  • Ticari faturalar için otomatik ticari yanıt gönderimi sağlanır
  • Operasyonel iş yükünü ve maliyeti minimize eder
  • Fatura kaybı ihtimalini ortadan kaldırır

Gelen e-Fatura Çözümü
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

2013'den bu yana 5 kıtada 450’den fazla iş ortağımız ile birlikte 1100’den fazla projeyi başarıyla hayata geçirdik. Çözüm ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.