e-Müstahsil Çözümü

Müstahsil Makbuzu & e-Müstahsil Makbuzu

Müstahsil makbuzu, vergi mükellefi işletmeler ile resmi olarak vergi mükellefi olmayan çiftçiler (üreticiler) arasında gerçekleşen ticari işlemlerde fatura yerine kullanılması zorunlu olan belgedir. e-Müstahsil Makbuzu, ticari işlemde malı alan firma tarafından Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen yükümlülüklere uygun olarak elektronik ortamda hazırlanan belgedir.

Müstahsil makbuzu yükümlülüğü altındaki kuruluşlar 1 Ocak 2018 itibariyle e-Müstahsil makbuzu uygulamasına geçiş hakkına sahip olmuştur. 1 Temmuz 2018 itibariyle ise e-Müstahsil uygulamasına geçiş zorunlu hale gelmiştir.

SAP ile %100 Uyumlu e-Müstahsil Çözümü

MDP tarafından geliştirilmiş e-Müstahsil çözümü, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirtilen bütün standartları ve yükümlülükleri karşılayan ve SAP sistemleri ile entegre çalışabilen bir e-Dönüşüm çözümüdür. E-Müstahsil uygulamasına geçiş sürecinde tüm ihtiyacınız olan destek MDP e-Dönüşüm hizmeti tarafından sunulur ve sorunsuz bir geçiş süreci gerçekleştirmeniz sağlanır.

e-Müstahsil Çözümünün Avantajları

  • SAP sistemiyle %100 entegre çalışır,
  • Kâğıt kullanımını azaltan çevre dostu bir çözümdür.
  • Belgelerin hazırlanma sürecinde iş yükü ve zaman tasarrufu sağlar.
  • Fiziksel arşivleme maliyetlerini azaltır.
  • Tüm yasal gereksinimleri karşılar.
  • Üst düzey güvenlik.

e-Müstahsil Çözümü
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

2013'den bu yana 5 kıtada 320’den fazla işletme için 1100’den fazla projeyi başarıyla hayata geçirdik. Çözüm ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.