JetSRM Tedarikçi Portali

Tedarikçilerle Güçlü İletişim İçin İşlevsel Çözüm: JetSRM

JetSRM Tedarikçi Portali, işletmeler ve tedarikçiler arasında bilgi akışı sağlayan bir veri entegrasyon platformudur. Tedarikçilerden gelen veriler, işletmelerin sistemine aktarılarak ilgili süreçler SAP sistemine kaydedilir. Faks, telefon ve e-posta aracılığıyla gerçekleştirilen işlemler ortadan kaldırılarak, süreçlerin tek bir portal üzerinden takibi sağlanır. Uygulama, firma ve tedarikçi bilgilerinin güncelliğini korur, bilgi akışının devamlılığını sağlar ve tedarik süreçlerinin optimize edilmesini kolaylaştırır. İşletmelerin potansiyel ve mevcut tedarikçilerini sisteme aktarmasıyla başlayan portal kullanım süreci, teklif süreçleri, numune ve sipariş talepleriyle devam eder.

Yeni Tedarikçi Başvuru Yönetimi

Aday tedarikçiler başvuru formunu portal üzerinden doldurur. Bu formda şirket bilgileri, gerekli dokümanlar, şirket yapısı, kalite belgeleri ve referanslar gibi bölümler bulunur. Başvurular ilgili satın alma uzmanları tarafından incelenir referanslar ile iletişime geçilerek referanslar puanlanır. Tedarikçi seçme formu doldurularak tedarikçi onaylanır ya da reddedilir. İşletmelerin başvuruları değerlendirme sürecinde talebe göre hiyerarşik onay kurgusu çalıştırılabilir. Onayı tamamlanan tedarikçiler Onaylı Tedarikçi statüsüne geçer SAP'de ilgili tedarikçi kartı yaratılır ve tedarikçiye portale giriş bilgileri gönderilir.

Onaylı tedarikçiler portal üzerinden tedarikçi kartında değişiklik yapabilir. Bu değişiklikler ilgili satın alma uzmanlarına onaya sunulur. Kontrol ve onay işlemi sonrası tedarikçi kartı güncellenir.

Fiyat Analiz ve Onay Yönetimi

Tedarikçilerden alınan fiyat bilgileri excel ile portale yüklenir. Portalde akıllı raporlamalar ile seçilen para birimi bazında minimum, ortalama ve maksimum fiyat görüntülenir. İlgili malzeme için tedarikçi seçimi yapılır ve fiyat talebi oluşturulur. Onay hiyerarşilerinden ve bütçe departmanının onayından sonra SAP de otomatik olarak satın alma siparişi yaratılır. Raporlamalar ile daha önce alınan fiyat bilgilerine ve tedarikçi seçimlerine portal üzerinden erişilebilir.

Sipariş Yönetimi

Sipariş yönetimi ile bir siparişin baştan uca tüm döngüsü portal üzerinden yönetilebilir. Sipariş miktar ve teslim tarihi ile ilgili revize talepleri oluşturularak mutabık kalınır. İşletmeler tüm siparişleri tek bir platformdan görüntülenebilirken, portale giriş yapan tedarikçiler ise yalnızca kendi siparişlerini ve revizyon taleplerini görüntüleyebilirler. İşletmeler ve tedarikçiler portal içerisinde yer alan araçları kullanarak sipariş notu ve açıklama ekleyebilirler. Onaylanan siparişlere ait fatura ve sevkiyat bilgileri de sisteme kaydedilebilir. Sevkiyatı gerçekleştirilen ürünler “tamamlanan siparişler” listesine düşer. Tüm siparişlerin hangi aşamada olduğu fark etmeksizin ayrıca listelendiği bir bölüm de bulunur. Siparişlerin üzerine tıklanıp detaylar bölümü seçildiğinde siparişlere ait tüm bilgilere erişmek mümkündür.

Grafik Yönetimi

İşletmelerin ambalaj sektöründeki tedarikçileri ile grafik süreçlerini yönettiği modüldür. Ürünlerin ambalajında değişiklik olduğunda portal üzerinden tedarikçi ile paylaşılır. Tedarikçi yeni tasarımı indirir çalışmasını tamamlayıp ilgili işletmeye onaya gönderir. Tamamlanan iş incelenir, kromolin/numune talebinde bulunulabilir. Son aşamada ise baskıya gönderilir. Mail üzerinden yürütülen süreçler hızlıca portal üzerinden yönetile bilinir. Yapılan işlemler arasında geçen süreler raporlar ile görüntülenir süreçleri yavaşlatan sebepler tespit edilir ve daha verimli süreçler elde edilmiş olur.

Arge Yönetimi

Arge yönetimi ile tedarikçilerden numune talebinde bulunulabilir. Sipariş yönetimi ile entegre bir çalışma vardır. Eğer bir siparişin Arge süreci devam ediyor ise satın alma süreci durur ve Arge süreci tamamlandıktan sonra devam eder. İşletmelerde farklı departmanlar arası ayrıca bir iletişim olmadan portal üzerinden sipariş durumları kolayca görüntülenmiş olur.

Kalite ve Sözleşme Yönetimi

İşletmelerin tedarik süreçlerinin kalitesini değerlendirdiği anketler ve bilgi formları hazırlanarak tedarikçilerin performansları değerlendirilebilmektedir. Tedarikçiler portal üzerinden anket yanıtlarını görüntüleyebilir ve cevaplandırabilir. Tedarikçilere ait sertifikalar ve analiz belgeleri de sisteme kaydedilebilmektedir. Denetim oluştur butonu ile tedarik süreci kontrollü bir şekilde takip edilebilir, olumlu ve olumsuz değerlendirme bilgileri raporlara aktarılır. Sözleşme süreçlerini hızlandıran ve yönetimini kolaylaştıran bu özelliklere ek olarak taraflar sisteme doküman yükleyebilir ve yüklenen dokümanları görüntüleyebilirler.

Aksiyon Yönetimi

İşletmeler belge taleplerini mümkün olan en hızlı şekilde tedarikçilerine iletebilmek için portal üzerinden aksiyon oluşturabilirler. Şikayetler ve uygunsuzluk bildirimleri de aksiyon yönetimi modülü altında yönetilir. Zamanında tamamlanmayan aksiyonlar için portale hatırlatma eklenebilir, tamamlanan aksiyonlar ise tek tıkla kapatılır. İşletmeler sisteme eklediği tüm aksiyonları tek bir ekranda görüntüleyebilir. Tedarikçi ekranında ise yalnızca tedarikçinin kendi aksiyonları görüntülenir.

JetSRM Tedarikçi Portali
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

2013'den bu yana 5 kıtada 450’den fazla iş ortağımız ile birlikte 1100’den fazla projeyi başarıyla hayata geçirdik. Çözüm ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.