Kurumsal Öneri Sistemi Çözümü

Kurumsal Öneri Sistemi Nedir?

Kurumsal Öneri sistemi; işletmelerin şirket kültürünü geliştirmek, maliyetleri azaltmak, işyeri verimliliğini arttırmak ve çalışma koşullarını iyileştirmek için kullandıkları bir sistemdir. Öneri sistemleri aynı zamanda “bireysel öneri sistemi” ve “çalışan öneri sistemi” olarak da adlandırılmaktadır.

Öneri sistemleri, çalışanlar ve yönetim arasında iki yönlü bir iletişim kanalı sağlar. Çalışanlar öneri sistemi aracılığıyla şirketle alakalı önerilerini "öneri değerlendiricilerine" aktarır. Bu süreçte öneri değerlendiricisi öneriyi inceler ve öneri sahibine dönüş sağlar. Böylece öneri sistemleri şirket personellerine şirket politikalarının ve işletim prosedürlerinin belirlenmesinde söz hakkı ve rol verir.

Çalışan Öneri Sistemi Çözümü Nasıl Çalışır?

Öneri Sistemi, özellikle çok sayıda çalışanı olan kurumların, süreçlerini iyileştirmek için çalışanlarının önerilerini toplayabileceği ve toplanan önerilerin makine öğrenmesi ile sınıflandırılabileceği bir çözümdür.

Herhangi bir çalışan, iyileştirilebilecek bir süreçle ilgili sisteme giriş yapabilir. Girilen öneri, ilk olarak sistem tarafından, daha önce aynı konuda öneri sunulmuş mu diye kontrol edilir. Eğer aynı konuda öneri sunulmuşsa, öneriye getirilen çözüm, öneri sunan kişiye gösterilir. Eğer aynı konuda bir öneri sunulmamışsa, sistem makine öğrenmesi yöntemiyle, önerinin hangi departmana ait olduğunu belirler ve sonrasında öneri, ilgili departman yöneticisine otomatik olarak iletilir.

Ayrıca çözümün içinde bulunan “Arama” özelliği sayesinde herhangi bir konuda öneri sunulmuş mu diye manuel olarak da arama yapılabilir. Öneri Sistemi, sahip olduğu cümle anlamlandırma yeteneği sayesinde, arama yapılan öneri ile sisteme daha önce girilen önerileri eşleştirir ve sonucu gösterir.

Kurumsal Öneri Sistemi Çözümünün Avantajları

  • İşyeri verimliliğini arttırır.
  • Şirket kültürünü geliştirir.
  • Çalışma koşullarını iyileştirir.
  • Çalışanların moral ve motivasyonunu arttırır.
  • İnovatif fikirlerin ortaya çıkmasını sağlar.
  • Öneri süreçlerini daha sistemli ve kolay hale getirir.
  • Maliyet tasarrufu sağlar.
  • Ürün ve hizmetlerin kalitesini artırır.
Kurumsal Öneri Sistemi

Kurumsal Öneri Sistemi Çözümü
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

2013'den bu yana 5 kıtada 450’den fazla iş ortağımız ile birlikte 1100’den fazla projeyi başarıyla hayata geçirdik. Çözüm ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.