SAP WM’den SAP EWM’e Geçiş Rehberi

SAP WM'den SAP EWM'e Geçiş

Bu sayfada yer alan içerikler e-kitabın kısaltmasıdır. E-Kitap içeriğinin tamamına aşağıdaki formu doldurarak erişebilirsiniz.

İçindekiler

  • SAP EWM Nedir?
  • SAP EWM Özellikleri
  • SAP WM Nedir?
  • SAP EWM ve SAP WM Arasındaki Farklar Nelerdir?
  • Neden WM’den EWM’ye Geçmelisiniz?
  • WM'den EWM'ye Geçiş İçin Kontrol Listesi
  • SAP EWM Danışmanlığı

SAP EWM Nedir?

SAP Extended Warehouse Management (SAP EWM), SAP tarafından sunulan ve işletmelerin depodaki envanterlerini verimli bir şekilde yönetmelerini sağlayan bir depo yönetimi çözümüdür. SAP Extended Warehouse Management, aynı zamanda SAP'nin tedarik zinciri yönetimi uygulama paketinin bir bileşenidir.

...

SAP EWM’in Özellikleri

SAP EWM, işletmelere depolarını yönetmeleri için kapsamlı bir çözüm paketi sunmaktadır. Şirketler tüm depolama tesislerini SAP EWM'de haritalandırabilmektedir. Bu modül ile şirketler, mal girişi, depolama, paketleme ve nakliye dahil olmak üzere tüm geleneksel depo süreçlerini optimize edebilmekte ve otomatikleştirebilmektedir. SAP EWM'nin temel özellikleri şu şekildedir;

...

SAP WM Nedir?

SAP WM, lojistiğin ayrılmaz bir parçasıdır ve malzemelerin bir depoda depolanmasını ve taşınmasını yönetmektedir. SAP WM, envanteri tek veya birden fazla lokasyonda kontrol etmek amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca, bir depo kompleksi içinde malzemenin depolanması, yönetimi ve taşınması için kullanılmaktadır.

...

SAP EWM ve SAP WM Arasındaki Farklar Nelerdir?

SAP EWM ve SAP WM, SAP’nin depo yönetimi yazılım çözümleridir. Bu iki çözüm karşılaştırıldığında SAP EWM için SAP WM'nin yeteneklerini temel alan ve aynı zamanda yeni işlevler ekleyen daha yeni bir çözüm olduğu söylenebilir.

...

SAP WM’den SAP EWM’e Geçiş

SAP'nin gelecekteki yol haritasına göre, WM modülü için geliştirme faaliyetleri sona ermiştir ve başka güncelleme olmayacaktır. 2025'te WM için SAP desteği sona erecek. Yani işletmenizdeki depo yönetimi süreçlerinizin sorunsuz devam etmesini istiyorsanız WM süreçlerinizi EWM'ye taşımanız gerekmektedir.

...

WM'den EWM'ye Geçiş İçin Kontrol Listesi

1. Mevcut WM ortamını analiz edin:

  • EWM'ye geçiş için gerekli veri nesnelerini tanımlayın,
  • Mevcut süreçleri ve ilgili yapılandırmasını tanımlayın,
  • Özelleştirmeleri ve kullanıcı çıktılarını tanımlayın,

...

SAP EWM Danışmanlığı 

MDP Grup olarak lojistik, depo yönetimi ve tedarik zinciri konularında deneyimli 15 kişilik danışmanımız ile iş ortaklarımıza uçtan uca SAP EWM danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

...

"SAP WM'den SAP EWM'e Geçiş Rehberi" e-Kitap içeriğimizin tamamına aşağıdaki formu doldurarak erişebilirsiniz.👇

SAP WM’den SAP EWM’e Geçiş Rehberi
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

2013'den bu yana 5 kıtada 450’den fazla iş ortağımız ile birlikte 1100’den fazla projeyi başarıyla hayata geçirdik. Çözüm ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.