Envanter Takip Çözümü

Envanter Takip çözümü ile envanter yönetim sürecindeki hata payını ortadan kaldırın

İşletmelerin kaynaklarına karşı bilinçli olmaları ve organizasyon eksikliği kaynaklı donanım kayıplarını önlemeleri, uzun vadede sabit kıymet vergi ücretlerini ve satın alma maliyetlerini düşürmelerini sağlamaktadır. Etkili bir envanter yönetimi uygulandığında, envanter yönetimine daha az zaman ve kaynak harcanır; bununla birlikte çalışanların performansları olumlu etkilenir.

Envanter Takip Çözümü Nedir?

SAP kullanan firmalar için geliştirilen Envanter Takip çözümü, işletmelerin donanımlarının takibini sağlamalarını, eksik donanımları sistematik bir şekilde tedarik etmelerini, donanım sevkiyatlarını kolayca takip etmelerini ve duran varlıklarına ilişkin bilgileri yönetmelerini kolaylaştırır.

Envanter yönetim işlemlerini SAP üzerinden yönetmek, hatalı veri girişine ve güncellenmemiş hesap tabloları üzerinden sipariş verme ihtimallerini ortadan kaldırır. Envanter Takibi çözümü ile işletmeler sahip oldukları donanımları, bunların nerede bulunduklarını, kullanıcı bilgilerini, satın alım tarihlerini, üretici ve fiyat bilgilerini tek bir platform üzerinden görüntüleyebilirler. Envanter Takip çözümü ile donanım takibi, donanım transfer takibi, sipariş takibi, sevkiyat takibi, ürün iade ve zimmetlenme süreçlerinizi otomatikleştirin.

Envanter Takip Çözümünün Özellikleri

Responsive Tasarım

Envanter Takibi çözümü dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, tablet ve diğer mobil cihazlar üzerinden rahatlıkla kullanılabilir. Kullanıcılar isteğe bağlı olarak sipariş ve transfer talepleri, sevkiyat durumları ve donanımların geri alınma işlemleri ile ilgili anlık bildirim alabilirler.

SAP Envanter Takip

Hiyerarşik Onaylama Sistemi

Envanter Takibi çözümünde, donanım satın alım talepleri yöneticilere mail aracılığıyla gönderilir. Yöneticiler mail veya uygulama üzerinden sipariş ile ilgili bilgileri görüntüleyebilir, maildeki bağlantıya tıklayarak onay-ret cevabı verebilirler. Talep formlarına ve imzaya gerek kalmaz, böylece satın alma süreçleri daha hızlı ve verimli bir hal alır.

Barkod Takibi

Donanımlara işlenen barkod etiketleri Envanter Takibi uygulaması üzerinden mobil cihaz veya tablet ile okutulur ve bilgiler SAP sistemine otomatik olarak aktarılır. Denetim ve donanım transfer süreçlerinde, anlık konum bilgileri uygulama üzerinden takip edilebilir. Özellikle donanımları sirkülasyon halinde olan işletmeler için, ürünlerin hangi saat ve tarihte nereden çıkış yaptığını, nereye giriş yaptığını ve kimin üstüne zimmetlendiğini hızlıca takip edebilmek lojistik iş süreçlerini kolaylaştırmaktadır.

Demirbaş Denetimlerinde Kolaylık

Envanter Takibi çözümü, Hazine ve Maliye Bakanlığı denetimlerinde büyük kolaylık sağlamaktadır. Sorgulanan sabit kıymetlerin ve amortismana tabi donanımların satın alım tarihlerine, konumlarına ve faturalarına SAP sistemi üzerinden hızlıca ulaşmak mümkündür.

Amortisman Süreç Yönetimi

Amortismana tabi donanımların amortisman kartlarını sisteme yükleyebilirsiniz ve hurdaya ayrılacak donanımlarınızın hurda faturalarını sistem üzerinden çıkartabilirsiniz. Amortismana tabi donanımlarınızı filtreleme imkânı, amortisman ve yeniden değerleme uygulama süreçlerini kolaylaştırmaktadır.

 • Kapsamlı Filtreleme
  Donanımlarınızı fiyat, üretim yılı, üretici, satın alma tarihleri gibi kategorilere göre filtreleyebilirsiniz.

 • Detaylı Raporlama
  Tercih edilen filtrelere göre donanım listelerinizin detaylı raporlarını hızlıca çıkartabilirsiniz.

 • Kolay Zimmetleme      
  Transfer ve donanım alma süreçleri için sistem üzerinden zimmet formu çıktısı alabilir, form imzalandıktan sonra sisteme yükleyebilirsiniz.

 • Donanım Görselleri      
  Sisteme yüklenilen görsellerden donanımlarınızın satış kanallarındaki kullanımını kontrol edebilirsiniz. Hangi görselin hangi ürüne ait olduğu barkod bilgileri ile tanımlanabilir.

 • Canlı Takip               
  Bölgeden bölgeye veya müşteriden müşteriye transfer süreçlerini, sevkiyat durumlarını uygulama üzerinden anlık takip edebilirsiniz.

 • Yardım ve Destek          
  İhtiyaç duyduğunuz zaman uygulama üzerinden veya MDP çözüm ekibimizle iletişime geçerek sınırsız destek alabilirsiniz.

Envanter Takip Çözümü
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

2013'den bu yana 5 kıtada 450’den fazla iş ortağımız ile birlikte 1100’den fazla projeyi başarıyla hayata geçirdik. Çözüm ve danışmanlık hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.