Blog

SAP Spartacus Nedir?

Hybris Nedir?

Hybris, kurumsal çok kanallı ve ürün içerik yönetimi yazılımı satan bir Alman şirketidir. SAP SE'nin bir yan kuruluşu olan Hybris, gün geçtikçe dijitalleşen perakende sektöründeki e-ticaret ihtiyaçlarını karşılayan B2C (İngilizce adıyla Business to Customer) özelliklerine sahiptir.

Hybris’in Sağladığı Avantajlar

  • Kullanıcılar tarafından kolayca erişilebilen bir platform sunar.
  • Omnichannel (çok kanallı) olmasından dolayı tüm envanter yönetimlerini tek bir platform üzerinden gerçekleştirmek mümkündür.
  • Hem sipariş hem teslimat aşamasında stok durumunun gerçek zamanlı takibini sağlar.

Spartacus Nedir?

Spartacus, SAP Hybris Commerce/SAP Commerce Cloud için tasarlanmış Angular tabanlı bir projedir. REST API kullanarak Hybris Commerce ile etkileşime girer. Başlangıç ​​aşamasında olmakla birlikte, Hybris genelinde temel işlevlerinin çoğunu sağlamaya devam etmektedir. Spartacus genişletilebilir ve özelleştirilebilir, aynı zamanda açık kaynaklı proje olduğundan GitHub üzerinden erişilebilmektedir.

Spartacus ayrılmış bir mimariye sahiptir, bu da vitrinin kendisinin OOTB özelliklerinin yanı sıra özel özelliklere sahip olabilen ayrı bir varlık olarak hareket ettiği anlamına gelir. REST API aracılığıyla SAP Commerce Cloud veya onu bağımsız bir çerçeve yapan herhangi bir SAP, SAP olmayan araçla etkileşime girer. Bireysel bir platformun geliştirilmesini, test edilmesini ve dağıtımını çok daha kolay hale getiren web hizmeti katmanıdır.

Hybris Spartacus

E-ticarette Spartacus Kullanmanın Sağladığı Avantajlar

  • Ayrık mimarisi sayesinde bağımsız çalışma sağlar. Spartacus ile REST ve Commerce hizmetlerinin kolayca bağlantısı yapılır.
  • SAP Commerce tarafından geliştirilmiş açık kaynaklı bir proje olduğundan müşteriler tarafından kolayca benimsenmeyi teşvik eder.
  • Spartacus, tasarımı gereği modüler ve kapsamlıdır, bu sayede sürekli yükseltmeler yapılabilir ve son sürümden faydalanmaya olanak sağlar.
  • SAP Commerce Cloud portal ile Spartacus’u bulut ortamında da kullanmak mümkündür.

Spartacus Entegrasyon Tecrübemiz

  • Müşterilerimizin SAP ERP sistemleri ve Spartacus REST API arasında veri alışverişini SAP PO üzerinden yaptığımız entegrasyonlar ile dinamik ve hızlı bir çözüm olarak sunmaktayız.
  • Spartacus ve SAP ERP sistemler arasında STOCK, PRICE, CATEGORY, PRODUCT gibi süreçlerin yönetimini kolay bir şekilde sağlayıp izlenebilirliği ve performansı arttırmaktayız.
  • Spartacus süreçlerinde kullanılabilen ODATA verileri daha kolay işleyebilmek için geliştirdiğimiz entegrasyon yapısı bize kullanışlı bir entegrasyon mimarisi sunmaktadır.

Hybris/Spartacus entegrasyon çözümüz ile ilgili data fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.