Blog

SAP Fiori Client Uygulama Mağazalarından Kaldırılıyor

SAP Fiori Client Uygulaması 2022’nin ikinci çeyreğinde Apple ve Google uygulama mağazalarından kaldırılacak. Peki bu gelişme Fiori kullanan işletmeleri nasıl etkileyecek? Nisan 2022’e kadar indirilen uygulamalar kullanılabilecek mi? SAP Fiori Client kullanıcıların hangi yolları izleyebileceklerini detaylarıyla anlatıyoruz.

SAP Fiori Client Uygulama Mağazalarından İndirilemeyecek

Kullanıcıların mobil cihazlarından SAP Fiori web uygulamalarına erişebilmeleri için geliştirilen SAP Fiori Client uygulaması 01.04.2022 tarihi itibarıyla Apple ve Google uygulama mağazalarından kaldırılacak. SAP, mobil cihaz tarayıcılarının gelişmesinden dolayı artık Fiori Client uygulamasına büyük ölçüde gerek duyulmadığını belirtti. Uygulamanın üstüne kurulu olduğu WebView’un artan kısıtlamalarının kullanıcı deneyimine olan olumsuz etkileri de bu kararın alınmasındaki önemli faktörlerden oldu. SAP'nin duyurusu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

SAP Fiori Client Kullanıcıları Nasıl Etkilenecek? 

Uygulamayı 01.04.2022 tarihinden önce indirdiyseniz, bu gelişme sizi şimdilik etkilemeyecek. Fonksiyonalite olarak herhangi bir aksama yaşamayacaksınız. Fakat cihaz değişimi durumunda, alternatif çözümleri değerlendirmeniz gerekecek. Bu durum ileride ekibinize katılabilecek kişiler için de geçerli olacak.

Yeni Kullanıcalara SAP’den Öneriler 

Nisan 2022’den sonra SAP Fiori Client uygulamasını indirmek isteyenler ne yapabilir?

SAP’nin önerilerinden biri, uygulamayı bilgisayar veya mobil cihazınızın tarayıcısı üzerinden kullanmanız. Ancak tarayıcı ile SAP Fiori Client kullanmanın kısıtlamaları var; örneğin barkod tarama veya ses kaydı pluginlerini kullanmak mümkün değil. Mobile Device Management (MDM) özelliğine sahipseniz, SAP ekranınıza Fiori launchpad’e yönlendirici bir bağlantı ekleyebilirsiniz. Tarayıcı kullanımını yetersiz bulunan kullanıcılara ise SAP iki alternatif sunuyor.

Birincisi, SAP Destek ile iletişime geçerek özel bir B2B erişim talebinde bulunmak. Bunun için cihazınızda MDM veya Apple Business Manager olmak zorunda. İkinci alternatif ise, SAP Mobile Platform SDK 3.2 veya Cloud Build Service kullanarak özelleştirilmiş bir SAP Fiori Client uygulaması geliştirmeniz. Bu durumda, kullanacağınız araçlar için gerekli lisansları satın almanız ve Apple/Google/Microsoft’tan imza sertifikası almanız gerekiyor.

MDP Group size üçüncü bir alternatif sunuyor.

SAP Custom Fiori Client Uygulamasını Kullanın, Düzeniniz Bozulmasın 

MDP Group’un SAP Custom Fiori Client uygulaması ile standart SAP Fiori Client uygulamasında yaptığınız tüm işlemleri gerçekleştirmek mümkün. (Aşağıdaki görsel SAP Custom Fiori Client ekranıdır.) Uygulamanın desktop ikonuna tıkladığınızda Fiori launchpad’e erişim sağlıyorsunuz.

SAP Custom Fiori Client Uygulamasını Nasıl İndirebilirsiniz?

Biz size SAP Custom Fiori Client uygulamasının kurulum dosyasını gönderiyoruz. Sizin tek yapmanız gereken, adımları takip ederek uygulamayı bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza kurmak. Çoklu kurulumları BT ekibiniz Active Directory üzerinden gerçekleştirebilir. Ayrıca, akıllı cihaz kurumları için QR kod da kullanmanız mümkün.

Süreci hemen başlatmak için bizimle iletişime geçin!

SAP Custom Fiori Client Uygulamasının Farkları Neler?

Uygulamalarımızın kullanıcı deneyimini en iyi hale getirmek bizim için çok önemli. Bu yüzden MDP SAP Fiori Client uygulamasına iş süreçlerinizi kolaylaştıracak özellikler ekledik.

 

MDP SAP Custom Fiori Client

Standart SAP Fiori Client

IOS, Android, Windows

Single Sign On

Kapsel Plug-in desteği (Bildirim, Geolokasyon, Barkod tarama, Ses kaydı)

            ✅ (Sınırlı)

Aynı anda tüm sistemler için (DEV, QA, Prod) kullanılabilirlik

Passcode ekranını disable etme

Özelleştirilebilir özellikler (Şirket logosu, kurumsal kimlik)

Çoklu oturum açma

PDF dosyaları uygulama içinde görüntüleme

Maildeki linklerin uygulama üzerinden açılması

                                       ❌

SAP Custom Fiori Client uygulaması ile sınırsız sayıda pencere açarak aynı anda istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, mailinize gelen satın alma talebi ve benzeri bildirimlerin bağlantılarına tıkladığınızda, otomatik olarak desktop veya mobil uygulamanıza yönlendirilirsiniz. PDF belgelerinizi de üçüncü parti yazılımlarına gerek duymadan yine uygulama üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

MDP Group, Nisan 2022 itibarıyla uygulama mağazalarından kaldırılacak olan SAP Fiori Client uygulamasının daha kullanıcı dostu alternatifini sunuyor. SAP Custom Fiori Client’ın avantajları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, iletişim bilgilerinizi paylaşın ve uzman entegrasyon ekibimiz size hemen ulaşsın.


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.