Blog

SAP Signavio Process Governance Nedir?

İş süreçleri, her şirketin bel kemiğini oluşturmaktadır. Bu sebeple, etkili iş süreçleri şirketin verimli, etkin ve uyumlu olması için gereklidir. Ancak, iş süreçleri bazı zamanlar karmaşık ve yönetimi zor hale gelebilmektedir. İşte burada, şirketlerin iş akışlarını kolaylaştırması ve iyileştirilmesi amacıyla tasarlanmış olan SAP Signavio Process Governance devreye girmektedir. Bu blog gönderimizde SAP Signavio Process Governance’ın iş süreçlerinize sağladığı faydalara değineceğiz.

SAP Signavio Process Governance Tanımı

SAP Signavio Process Governance, SAP Signavio Process Transformation’nın entegre bir süreç yönetişimi ve yönetimi çözümüdür. Çözüm, şirketlerin süreç yönetişimi girişimlerini kolaylıkla ve doğru bir şekilde oluşturmasına, özelleştirmesine ve uygulamasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda, süreçlerin stratejik hedefleriyle uyumlu, verimli ve etkili olmasını ve yasal gereklilikleri karşılamasını sağlamaktadır.

SAP Signavio Process Governance Özellikleri

SAP Signavio Process Governance, bir şirketin iş süreçlerinin etkin yönetimini sağlamak için ihtiyaç duyduğu özellikleri bünyesinde barındırmaktadır.  Bu sayede, iş akışlarını otomatikleştirmeyi kolaylaştıran bir dizi özellik sunmaktadır:

  • Süreç Modelleme

Süreç modellerini oluşturmayı ve değiştirmeyi kolaylaştıran bir sürükle ve bırak arabirimi sağlamaktadır. Süreç modellerini, iş süreçlerinizi görselleştirmek ve belgelemek için kullanabilirsiniz.

  • İş Akışı Otomasyonu

İş süreçlerinizi otomatikleştirmenizi sağlayan yerleşik bir iş akışı motoru sunmaktadır. İş akışı otomasyonu, manuel görevleri ortadan kaldırarak ve hataları azaltarak süreçlerinizin verimliliğini ve etkinliğini artırmanıza yardımcı olmaktadır.

  • Onay İş Akışı

Görevleri kimlerin onaylayabileceğini kontrol etmenizi sağlamaktadır. Onay iş akışları, süreçlerinizin düzenlemelere uygun olmasını ve uygun kişiler tarafından onaylanmasını sağlamanıza yardımcı olmaktadır.

  • Raporlama Panosu

SAP Signavio Process Governance, iş akışlarınızın performansına ilişkin içgörüler sağlayan bir raporlama panosu sağlamaktadır.

  • İş Birliği Alanı

İş akışlarını tartışabileceğiniz ve güncelleyebileceğiniz yerleşik bir iş birliği alanı sunmaktadır. İş birliği alanı, paydaşlardan geri bildirim almanıza ve iş akışlarınızın kuruluşunuzun gereksinimleriyle uyumlu olmasını sağlamanıza yardımcı olmaktadır.

SAP Signavio Process Governance Faydaları

SAP Signavio Process Governance'ı kullanmanın bazı avantajları aşağıdaki gibidir:

  • Geliştirilmiş Verimlilik ve Etkinlik

Process Governance, şirketlerin süreçlerinin verimliliğini ve etkililiğini geliştirmesine yardımcı olarak maliyetlerin düşmesini, müşteri hizmetlerinin iyileşmesini ve kârın artmasını sağlamaktadır.

  • Artan Uyumluluk

Şirketlerin düzenlemelere uymasına yardımcı olarak para cezalarından ve cezalardan kaçınmaya ve kuruluşu yasal sorumluluktan korumaktadır.

  • Azaltılmış Risk

Şirketlerin, potansiyel riskleri tanımlayarak ve hafifleterek süreçlerin kuruluşun risk yönetimi çerçevesiyle uyumlu olmasını sağlamaktadır.

  • İyileştirilmiş Karar Verme

Şirketlere, süreçlerini daha iyi anlaması için veriler sunarak sorunların ciddileşmeden önce belirlenmesine ve çözülmesine yardımcı olmaktadır.

  • Artan Çalışan Memnuniyeti

Process Governance, işin yapılma şeklini iyileştirdiği için çalışanların stresinin azalmasını, verimliliğinin artmasını ve moralinin iyileşmesini sağlamaktadır.

Şunlara da göz atabilirsiniz;

SAP Signavio Nedir?

SAP Signavio Faydaları

SAP Signavio Process Manager Nedir?

 


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.