Blog

SAP Signavio Nedir?

Kötü yönetilen iş süreçleri, şirketlerin kayıplara uğramasına, müşteri ve çalışan kaybetmesine neden olmaktadır. Bu sebeple, şirketler süreç yönetimi disiplinine ihtiyaç duymaktadır. SAP Sigvanio, iş süreçleri yönetiminde firmaların süreci daha verimli yürütmelerine yardımcı olmak için ortaya çıkmış bir çözümdür. Yazımızda SAP Signavio Çözümü’nü detaylı bir şekilde ele aldık.

SAP Signavio Tanımı

SAP Signavio, SAP'nin bir iş süreci yönetimi (BPM) çözümüdür. Şirketlerin iş süreçlerini analiz etmelerini, tasarlamalarını ve yönetmelerini sağlayan bir çözümdür. İş süreç dönüşümlerinin uçtan uca yürütülmesine yardımcı olarak süreçlerin akıcı, verimli ve uygun maliyetli olmasını sağlar. Ayrıca, süreçleri hakkında içgörü kazanmaya, iyileştirme alanlarını belirlemeye ve paydaşlarla iş birliği yapmaya yardımcı olur.

Sap Signavio Çözümleri

SAP Signavio, şirketlerin iş süreçlerini oluşturmasına, optimize etmesine ve analiz etmesine yardımcı olmak için süreç haritalama, süreç otomasyonu, işbirlikçi karar verme gibi bir dizi araç sağlamaktadır. Ayrıca, müşterilerin ihtiyaçlarını ve deneyimlerini anlamaya yardımcı olarak daha iyi karar almaya yardımcı olur. Platformun bünyesinde barındırdığı çözümler aşağıdaki gibidir:

 • SAP Signavio Süreç Yöneticisi

Süreç Yöneticisi, bulut tabanlı bir süreç modelleme ve yönetim çözümüdür. Şirketlerin süreçleri modellemesine, tasarlamasına, süreç aktivitelerini belgelemesine yardımcı olur. Aynı zamanda süreç uyumluluğunu sağlamak için paydaşlarla iş birliği yapar.

 • SAP Signavio Süreç Zekası

Süreç zekası, şirketlerin iş süreçlerine ilişkin içgörüler sağlayan ve iş birliğine dayalı olan bir süreç madenciliği çözümüdür. Şirketlerin farklı kaynaklardan süreç ve deneyim verileri almasına ve hazırlamasına yardımcı olur. Performansı düşük olan süreçlerin nedenlerini ve potansiyel iyileştirme alanlarını belirlemeyi sağlar.

 • SAP Signavio Süreç İç Görüleri

İş süreçlerinde daha fazla görünürlük sağlayarak süreçlerin hızlı ve hedefe yönelik iyileştirme alanlarını hızlı bir şekilde belirlemeye yardımcı olan bir süreç analitiği çözümüdür. Tahmine dayalı analitik, süreç madenciliği ve otomatik süreç tanımlama gibi süreç performansı sorunlarını belirlemek için bir dizi araç sunar.

 • SAP Signavio Süreç İş Birliği Merkezi

Ekiplerin uzmanlıklarını birleştirerek iyileştirme projelerinde iş birliği yapması için güvenli ve şeffaf bir çalışma alanı sağlayan iş birliği çözümüdür. Ortak projelerin ekipler tarafından anlaşılmasını, takip edilmesini ve yönetilmesini sağlar.

 • SAP Signavio Yolculuk Modelleyici

Yolculuklar, süreçler, veriler, sistemler, işlevler ve roller arasında bağlantı kurarak müşteri, tedarikçi ve çalışan deneyimlerinde iyileştirmeler yapmayı sağlayan bir çözümdür. Aynı zamanda yolculukları anlamaya, iyileştirmeye ve dönüştürmeye yardımcı olur.

 • SAP Signavio Süreç Yönetişimi

Şirketler iç ve dış düzenlemelerle ve uyumlulukla ilgili ihtiyaçları karşılamak amacıyla süreç ve risk kontrollerinin yönetilmesini sağlar.

 • SAP Signavio Süreç Gezgini

Şirketlerin projelerden değer elde etme süresini hızlandırmalarını sağlayan değer hızlandırıcı ve kaynak erişimi gibi araçları keşfetmek için bir ağ geçidi sağlar. Değer hızlandırıcılar sayesinde iş yeteneği, çözüm haritaları, süreç modelleri ve ölçümlere dair en iyi uygulamalar önerilmektedir.

SAP Signavio Faydaları Nelerdir?

 • Şirketlerin iş akışlarını otomatikleştirmesine ve operasyonlarını kolaylaştırmasına yardımcı olur.
 • Müşteri deneyimini optimize etmeyi sağlar.
 • Kullanıcıların süreç modellerini hızlı bir şekilde oluşturmasına ve yönetmesine yardımcı olur.
 • Ekiplerin projeler üzerinde iş birliği yapmasını sağlar.
 • Süreç optimizasyonu için verileri analiz etmeye imkân veren sezgisel bir kullanıcı arabirimi sunar.
 • İş süreçlerinin endüstri standartlarıyla uyumlu hale gelmesine yardımcı olur.
 • Operasyonlara yönelik görünürlüğü artırır.

 


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.