Blog

SAP Signavio Process Collaboration Hub Nedir?

Günümüz iş dünyasında işletmelerin başarılı olması için iş birliği şarttır. Ancak, bu kadar çok farklı araç ve teknoloji mevcutken, iş süreçlerine dahil olan herkesin ihtiyaçlarını karşılayan bir çözüm bulmak oldukça zor olabilmektedir. Bu noktada, SAP Signavio Process Collaboration Hub işletmelere ekiplerin süreç iyileştirme girişimlerinde iş birliği yapması için tek bir yer sağlayan bulut tabanlı bir platform sunmaktadır. Bu blog gönderimizde SAP Signavio Process Collaboration Hub’ın işletmelerin iş süreçlerini nasıl kolaylaştırdığına değineceğiz.

SAP Signavio Process Collaboration Hub’ın Tanımı

SAP Signavio Process Collaboration Hub, süreç dokümantasyonu, analizi ve iş birliği için merkezi bir havuz sağlayarak kuruluşların iş süreçlerini geliştirmelerine yardımcı olan bulut tabanlı bir platformdur. Analitik, sosyal iş birliği ve süreç otomasyonu için araçlar sağlamaktadır. Kullanıcıların süreç diyagramlarını, modelleri ve diğer belgeleri oluşturmasına, saklamasına ve paylaşmasına ve ayrıca süreç iyileştirme projelerini izlemesine ve yönetmesine olanak tanımaktadır. Ayrıca, sürece katkıda bulunanlar ve paydaşlar arasında iş birliğine de olanak tanımaktadır.

SAP Signavio Process Collaboration Hub’ın Özellikleri

 • Gerçek Zamanlı İş Birliği

Signavio Process Collaboration Hub, ekiplerin aynı belgeler, diyagramlar ve simülasyonlar üzerinde gerçek zamanlı olarak birlikte çalışmasına yardımcı olmaktadır.

 • İş Süreci Modelleme

Çözüm, kapsamlı iş süreci modelleri oluşturmak için bir platformdur. Kullanıcılar değişiklikleri tasarlamakta ve taahhüt etmekte, görevler atamakta, kilometre taşlarını güncellemekte ve daha fazlasını yapmaktadır.

 • Model Doğrulama ve Simülasyon

Hub’ın simülasyon ve doğrulama özelliği ile kullanıcılar, doğruluğundan emin olmak için süreç modellerini kurumsal hedeflere ve veri kaynaklarına göre doğrulayabilmektedir.

 • Analitik ve Raporlama

Hub'ın analitik ve raporlama özellikleri, kullanıcıların modellerini ve raporlarını kendi özel kurumsal hedeflerini karşılayacak ve temel performans ölçümlerini takip edecek şekilde uyarlamalarına olanak tanır.

 • Entegrasyon

Signavio Process Collaboration Hub, süreç modeli yeteneklerini genişletmek için S/4HANA, SAP Solution Manager ve Benefits Realization Management gibi SAP uygulamalarıyla entegre olarak kullanıcıların kuruluş genelinde verileri ve bilgileri kolayca paylaşmasına olanak tanımaktadır.

SAP Signavio Process Collaboration Hub ile Neler Yapabilirsiniz?

Hub, işletmelerin iş süreçlerini iyileştirmek ve verimliliğini artırmak amacıyla tasarlanmış olan bir yazılımdır. İşletmeler, bu çözüm ile birlikte birçok iş süreçlerini kolaylaştırabilmektedir. Hub ile yapabileceğiniz bazı işlemler aşağıdaki gibidir;

 • Süreç diyagramlarını, modelleri ve diğer belgeleri oluşturun, saklayın ve paylaşın. 

Hub, süreç dokümantasyonu için merkezi bir havuz sağlayarak ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bulmanızı ve bunlara erişmenizi kolaylaştırmaktadır.

 • Süreç iyileştirme projelerini takip edin ve yönetin. 

Çözüm, süreç iyileştirme projelerinizi izlemenize ve yönetmenize yardımcı olacak proje planları, Gantt şemaları ve risk kayıtları dahil olmak üzere çeşitli araçlar sağlamaktadır.

 • Süreç iyileştirme girişimlerinde başkalarıyla iş birliği yapın

Tartışma forumları, sohbet ve video konferans dahil olmak üzere süreç iyileştirme girişimlerinde başkalarıyla iş birliği yapmanıza yardımcı olacak çeşitli araçlar sağlamaktadır.

 • Proses ortamınızın 360 derecelik bir görünümünü elde edin. 

Dokümantasyon, analiz ve temel ölçümler dahil olmak üzere süreç ortamınızın 360 derecelik bir görünümünü sağlamaktadır. Bu bilgiler, iyileştirme alanlarını belirlemek ve iyileştirme girişimlerinin ilerlemesini izlemek için kullanılmaktadır.

 • Herkesin aynı fikirde olmasını sağlamaya yardımcı olarak kuruluşunuz genelinde inisiyatifleri destekleyin. 

Son olarak çözüm, herkesin aynı sayfada olmasını sağlamaya yardımcı olarak kuruluşunuz genelinde girişimleri yönlendirmek için kullanılmaktadır. Bu, süreç belgelerini paylaşarak, ilerlemeyi izleyerek ve paydaşlarla iletişim kurarak yapılabilmektedir.

SAP Signavio Process Collaboration Hub’ın Faydaları

 • Artırılmış İş Birliği

SAP Signavio Process Collaboration Hub, ekiplere farklı departmanlar ve konumlar arasında iş birliği yapma yeteneği vererek proje güncellemelerinden haberdar olmayı kolaylaştırır.

 • Arttırılmış Verimlilik

Sürekli değişen mevzuat ve gereksinimlerin olduğu bir ortamda çeviklik, rekabetçi kalmanın anahtarıdır. SAP Signavio Process Collaboration Hub ile süreçleri kolaylaştıran şirketler, pazar taleplerine hızla yanıt verebilmektedir.

 • Artırılmış Görünürlük

Tüm süreç değişiklikleri ekipteki herkes tarafından görülmesini sağlayarak değişikliklerin maksimum verimlilik için hızlı bir şekilde izlenebilmesini ve uyarlanabilmesini sağlamaktadır.

Bunlara da göz atabilirsiniz;

SAP Signavio Process Transformation Suite Nedir?

SAP Signavio Journey Modeler Nedir?

SAP Signavio Process Insight Nedir?

SAP Signavio Process Governance Nedir?


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.