Blog

SAP Fiori Danışmanı Nasıl Olunur?

SAP Danışmanı, işletmeler için SAP yazılım çözümlerini uygulama, özelleştirme ve destekleme konusunda uzmanlaşmış bir profesyoneldir. SAP danışmanları kendi alanlarında uzmandır. Bu sebeple, farklı SAP modülleri ve uygulamaları hakkında derin bilgiye sahiptir. İş gereksinimlerini ve hedeflerini anlamak için müşterilerle yakın bir şekilde çalışırlar ve ardından bu ihtiyaçları karşılayan SAP çözümleri tasarlamakta ve yürütmektedir. SAP PI/PO, ABAP, MII, Fiori gibi birçok farklı uzmanlık alanları bulunmaktadır. Biz bu yazıda SAP Fiori Danışmanlığını ele alacağız.

SAP Fiori Nedir?

SAP Fiori, SAP şirketi tarafından geliştirilen bir kullanıcı arayüzü ve deneyimi (UX) tasarımıdır.  Kullanıcılara, modern, sezgisel ve kullanıcı dostu bir şekilde SAP uygulamalarına erişim imkanı sağlamaktadır. Kullanıcıların masaüstü, tablet ve akıllı telefon gibi farklı cihazlarda çeşitli SAP uygulamalarıyla kolay bir şekilde etkileşime girmesine ve uygulamalar arasında gezinmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca, SAP Fiori'nin kullanıcı dostu arayüzü, görsel olarak çekici ve özelleştirilebilir olmasıyla kullanıcıların hızlı bir şekilde istedikleri bilgilere ulaşmalarını sağlamaktadır. Bu özellikler sayesinde SAP Fiori, işletmelerin iş süreçlerini daha verimli hale getirebilmektedir.

SAP Fiori Danışmanının Görevleri

SAP Fiori, SAP için bir kullanıcı deneyimi (UX) uygulama sistemidir ve iş dünyasında oldukça ihtiyaç duyulan bir beceridir. Bir SAP Fiori danışmanın görevleri ve sorumlulukları aşağıdaki gibidir:

  • İşletmelerin ERP ihtiyaçlarını karşılayan özelleştirilmiş Fiori uygulamalarını geliştirmek, yapılandırmak ve entegre etmek,
  • HTML5, CSS, JavaScript ve diğer programlama dillerini kullanarak özel uygulamalar ve uzantılar tasarlamak ve geliştirmek
  • Performans ve güvenliği test etmede müşterilere yardımcı olmak ve gerekli değişiklikler için destek sağlamak,
  • Müşterilerin uygulamalardan tam anlamıyla yararlanabilmesi için teknik mimarinin yerinde olmasını sağlamak

SAP Fiori Danışmanı Nasıl Olunur?

  • Üniversite Eğitimi

SAP Fiori danışmanı olmak için bilgisayar, mühendislik, BT veya üniversitelerin diğer ilgili bölümlerinden mezun olmalısınız. Bu bölümler, programlama, veri yapıları, algoritmalar ve veri tabaı sistemlerine dair sağlam bir temel sağlamaktadır.

  • Teknik Beceriler ve Deneyim

Bir SAP Fiori danışmanı olarak HTML5, CSS, JavaScript ve diğer programlama dillerini bilmelisiniz. Ancak bu alanda uzmanlaşmak için sadece teorik bilgiye sahip olmanız yeterli değildir. SAP Fiori ile ilgili küçük projeler üzerinde çalışarak, staj yaparak veya mevcut işinizde roller üstlenerek deneyim kazanmalısınız.

  • Sertifikalar

SAP ve Fiori'deki uzmanlığınızı göstermek için SAP'den eğitim ve profesyonel sertifika alabilirsiniz. SAP, Fiori dahil olmak üzere SAP yazılımının çeşitli yönlerini kapsayan bir dizi sertifika programı sunar. Bu sertifikalar, uzmanlığınızı göstermenize ve iş beklentilerinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, Udemy ve Youtube gibi platformlarda bulunan ücretli ve ücretsiz eğitimler, kendinizi daha fazla geliştirmeniz için fırsat yaratabilir.

  • Networking

Networking, başarılı bir SAP Fiori danışmanı olmanın önemli bir bileşenidir. Sektör trendlerinden haberdar olmak için SAP ile ilgili etkinliklere ve sosyal medyada ilgili gruplara katılabilirsiniz. Sektörde çalışan diğer SAP Fiori danışmanları ile iletişim kurarak onların tavsiye ve deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

SAP Fiori Danışmanlığı

MDP Blog'da, SAP, SAP çözümleri ve SAP modülleri hakkında daha fazla blog içeriğine erişebilirsiniz. Ayrıca, SAP danışmanlık kariyer fırsatlarımızı kaçırmamak için Linkedin sayfamızı takip edebilirsiniz.


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.