Blog

SAP TM (Nakliye Yönetimi) Entegrasyonu Nedir?

Nakliye Yönetimi (İngilizce adıyla Transportation Management), nakliye planlamalarını en az maliyetle gerçekleştirip süreci yönetmek için oldukça önemli bir yere sahiptir. SAP TM kullanarak şirketlerin uçtan uca tüm nakliye aktivitelerini planlayıp takibini yapabilirsiniz. Bu sayede hem taşımacılık maliyetleri azaltılıp hem de kaynakların etkin kullanımı sağlanmış olur. Gerçek zamanlı veriler ile entegre edilebilmesi sayesinde ise gerçek zamanlı raporlama sağlanır.

SAP TM 4 başlıkta özetlenebilir:

  • Toplu ve Etkin İşleme: Nakliye planlamasını gelişmiş bir şekilde yöneterek toplu taşıma rotalarının haritalanmasını göstermek ve araç optimizasyonunu en uygun maliyetli olacak şekilde belirlenir.
  • Doküman Yönetimi: Nakliye belgelerinin oluşturulması, navlun birimi planlama, iletme talimatları, nakliyecilerin belirlenmesi için ihale süreci ve takibi gerçekleştirilir.
  • Sipariş Yönetimi: SAP ERP sistemi ile entegre olmak için SAP PI arayüzü yardımı ile gelen teslimat veya siparişleri otomatik olarak SAP TM taşıma gereksinimlerine dönüştürülür.
  • Olay Yönetimi: Planlanmış olan nakliyelerinin durumlarını takip etmek için yapılan her olay (event) olay yönetimine aktarılır. Bu sayede her nakliyenin durumunu görmeyi sağlayarak takibi kolaylaştırılır.

SAP TM ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.