Blog

5 Adımda SAP Envanter Takip Çözümü

Şirketlerin envanter yönetimi konusundaki başarısı, kazancını ve büyüme hızını doğrudan etkilemektedir. Üretimin sistematik ve düzenli bir biçimde gerçekleşmesi hem üretim hızını hem de müşterilerle aranızda oluşan güven ilişkisini doğrudan ve olumlu yönde etkilemektedir. Envanter yönetimini elektronik ortama taşıyacak bir çözüm kullanmak sizi insan kaynaklı hatalardan büyük ölçüde koruyacaktır. Peki, envanter yönetimini dijital ortama taşıyan herkesin aynı oranda memnuniyete sahip olması mümkün müdür?

MDP Group, envanter yönetimi sürecinde ortaya çıkan ihtiyaçları doğru bir şekilde gözlemleyip saptayarak kullanıcı memnuniyetini her şeyin önünde tutan SAP Envanter Takibi çözümünü geliştirdi. Alanında uzman danışman kadromuz ile envanter takibi süreçlerinizin tamamında destek sağlayarak işletmenizin verimliliğini maksimize etmeyi hedefliyoruz. SAP Envanter Takibi çözümü, teknik açıdan sahip olduğu özelliklerle öne çıkmaktadır. Uygulamanın sahip olduğu avantajları birlikte inceleyelim.

 

Responsive Tasarım

Verilerinize hızlı erişim sağlayabilmeniz, rekabetin yoğun olduğu sektörlerde bile öne çıkabileceğiniz stratejiler yaratmanıza imkan sunar. SAP Envanter Takibi çözümü akıllı telefon, tablet, dizüstü bilgisayar ve diğer tüm mobil cihazlar üzerinden kolaylıkla kullanılabilmektedir. Kısacası, kullanıcıların envanter takibini yürütebilmesi için masa başında olması şart değildir. Ofis dışındayken bile isteğe bağlı olarak sevkiyat durumlarını, sipariş ve transfer taleplerini ve donanımların geri alınma işlemlerini anlık olarak takip edebilir ve bildirim alabilirler.

 

Hiyerarşik Onaylama Sistemi

Şirketlerin kendi içerisinde bir İnsan Kaynakları hiyerarşisi bulunur. Bir donanım, üretim aracı veya demirbaşa ihtiyaç duyulduğunda bunun hiyerarşiye uygun olarak sırasıyla yetkili kişiler tarafından onaylanması gerekmektedir. SAP Envanter Takibi çözümüyle, donanım satın alma talepleri bu hiyerarşik düzene uygun sırayla yetkililere ve yöneticilere mail yoluyla iletilir. Yöneticiler mail veya çözüm ekranı üzerinden sipariş detaylarını görüntüleyebilirler. Ayrıca mail üzerinden yöneticilere bir bağlantı iletilir. Bu bağlantı üzerinden satın alma talebine onay veya ret cevabı verebilirler. Böylece talep formu oluşturmaya ve ıslak imza ile onay almaya gerek kalmadan donanım satın alma sürecinizi daha az efor ile daha hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

Barkod Takibi

SAP Envanter Takibi çözümü, kullanıcılarının donanımlarını barkodlara işler. Donanımlara işlenen barkod etiketleri, mobil cihaz veya tablet kamerası aracılığıyla uygulama üzerinden okutulur. Bu yöntem ile donanım bilgileri SAP sistemine otomatik olarak aktarılır. Bu özellik sayesinde ürün bilgilerine erişmek pratikleşeceği için denetim süreçleri eski yöntemlere göre çok daha hızlı gerçekleştirilir.

Barkod özelliği, donanımları sirkülasyon halinde olan firmalar için de önemli kolaylıklar sağlamaktadır. İşletmeler ürünlerin hangi saat ve tarihte hangi lokasyondan çıkış yaptığını, hangi lokasyona giriş yaptığını ve kim tarafından teslim edilip kim tarafından teslim alındığını bu özellik sayesinde birkaç tıkla takip edebilirler. Böylece lojistik iş süreçlerinin takibi de kolaylaşmış olur.

 

Demirbaş Denetimleri

Hazine ve Maliye Bakanlığı denetimlerinde, SAP Envanter Takibi çözümü büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Denetim esnasında sorgulanan amortismana tabi donanımların ve demirbaşların (sabit kıymetlerin) satın alındığı konumlara, tarihlere ve faturalara SAP sistemi üzerinden sadece birkaç tıkla hızlıca ulaşmak mümkündür.

 

Amortisman Süreç Yönetimi

Üretim araçlarınızda zamanla oluşabilecek hasarlar, yıpranmalar ve eskimeler amortisman kartları ile kayıt altına alınmalıdır. SAP Envanter Takibi çözümüyle amortismana tabi araçlarınızın veya donanımların amortisman kartlarını SAP sistemine kolayca yükleyebilirsiniz. Ayrıca hurdaya ayrılması gereken üretim araçlarınızın veya donanımlarınızın hurda faturalarını da uygulama sistemi üzerinden çıkartabilirsiniz. Çözümün sahip olduğu filtreleme özelliği, donanımlarınızın ve üretim araçlarınızın amortisman ve yeniden değerleme uygulama süreçlerini kolaylaştırmaktadır.

 

SAP Envanter Takip çözümümüz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.