Blog

SAP Business Technology Platform (SAP BTP) Özellikleri

SAP Business Technology Platformu, SAP bulut iş uygulamalarını geliştirmenize, özelleştirmenize olanak tanıyan açık bir platformdur.

SAP BTP, dört teknoloji portföyünden oluşan bir çözümdür: analitik, akıllı teknolojiler, uygulama geliştirme ve entegrasyon, veritabanı ve veri yönetimi. Platform, kullanıcıların uçtan uca iş süreçleri oluşturmasına, verileri iş değerine dönüştürmesine ve SAP uygulamalarını kolayca oluşturup geliştirmesine olanak tanır.

SAP Business Technology Platform

SAP BTP cockpit, hesaplarınıza ve uygulamalarınıza erişebileceğiniz ve bunlara bağlı tüm eylemleri kontrol edebileceğiniz bulut platformuna ana giriş noktasıdır. Kaynakları, hizmetleri, güvenliği yönetmek, uygulama ölçümlerini izlemek ve bulut uygulamalarında eylemler gerçekleştirmek için kokpiti kullanabilirsiniz.

SAP Business Technology Platform

SAP BTP Çözümler ve Hizmetler

SAP BTP, verileri birleştirmek ve uygulamaları geliştirmek için hızlı in-memory işleme, ölçeklenebilir, esnek çözümler ve hizmetlerin yanı sıra analitik ve akıllı teknolojiler sağlar.

SAP BTP iş uygulamalarının ve diğer platform hizmetlerinin oluşturulmasını sağlar, hizmetler aracılığıyla etkinleştirilebilir, hızlandırılabilir ve kolaylaştırılabilir. Hizmetler, ticari ve teknik hizmetler olarak gruplandırılmıştır.

SAP BTP, veri ve analitik, uygulama geliştirme ve otomasyon, entegrasyon, kurumsal planlama ve yapay zeka teknolojilerini kapsayan çözümleri içerir.

Uygulama Geliştirme ve Otomasyon

SAP BTP daha hızlı uygulama geliştirme, süreç otomasyonu ve sınırsız ölçeklendirme imkanı sunuyor. Uygulamaları daha hızlı oluşturmak için low-code ve no-code teknikleri kullanabilirsiniz. RPA botları ve önceden oluşturulmuş iş akışları, işinizi otomatikleştirmek için kullanılabilir. Sürükle ve bırak ile kolayca çalışma alanları oluşturabilir ve sektörünüzle ilgili içeriklerle gelişimi teşvik edebilirsiniz.

Genişletilmiş Planlama ve Analiz

Kişileri ve planları birbirine bağlayarak kurumsal planlamanızı ilerletilebilir ve planları sorunsuz bir şekilde SAP uygulamalarına entegre edebilirsiniz. Güvenilir veriler kullanarak güvenle plan yapabilir ve şirket genelinde planlamayı iyileştirebilirsiniz. Birlikte planlama ve analiz, çevik kararlar vermenize yardımcı olacaktır.

Veri ve Analitik

Daha anlaşılır ve anlamlı veri çıkarımları elde etmek için SAP BTP'in verilerini ve analitik araçlarını kullanabilirsiniz. SAP verilerini tam potansiyeliyle kullanmak, daha etkili kararlar almanıza yardımcı olacaktır. Çağdaş bir veri yığınıyla güvenilir bilgiler sunabilir, kurumsal çapta planlama ve analizinizi genişletebilirsiniz. Performansınızı en iyi şekilde gösterebilmek için önceden oluşturulmuş SAP iş içeriklerini kullanabilirsiniz.

Entegrasyon

Şirketinizin tüm süreçlerini bağlayıp ve otomatikleştirebilirsiniz. Veri ve süreç entegrasyonuna yönelik kapsamlı bir yaklaşım kullanarak, sorunsuz iş süreçlerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Yapay zeka

Uygulamalarınızı optimize etmek için işletmeye özel ve kullanıma hazır, önceden eğitilmiş yapay zeka modelleriyle uygulamalarınızda ölçeklenebilir ve sorumlu yapay zeka entegrasyonunu kullanabilirsiniz. Kullanıcı dostu bir konuşma yapay zekası ile etkili sohbet robotları oluşturun. Tüm AI yaşam döngüsünü, AI'yı etik, açık ve uyumlu bir şekilde çalıştırabileceğiniz tek bir konumdan yönetebilirsiniz.

SAP BTP Kullanım Senaryoları

SAP BTP,  SAP çözümlerine dayanan kapsamlı iş servisleri ve ana veriler de dahil olmak üzere SAP iş verilerine kolay erişim sağlayan ayırt edici iş hizmetleri sunar.

SAP BTP, SAP ve SAP dışı verilerin yönetimini basitleştirmek ve veri bilimi prosedürlerini otomatikleştirmek gibi gerekli tüm hizmetlerin birlikte çalıştığı birleşik bir platform sağlayarak işletmelerin verilerinden daha fazla yararlanmasına yardımcı olur.

Kullanıcıların Business Technology Platform'da oluşturdukları uygulamalarda Azure, AWS, Google Cloud ve Alibaba Cloud'dan hizmetleri birleştirmesine olanak tanır. Şirket içinden çoklu buluta esnek dağıtımı destekler.

  • İşinizi geliştirmek için no-code araçları kullanarak uygulamalar oluşturabilirsiniz.
  • İş operasyonlarını otomatikleştirerek ve geliştirerek stratejik sonuçlar üretmek için ERP yazılımınıza SAP BTP'yi ekleyebilirsiniz.
  • Hızlı tepki verebilmeniz ve çalışanlarınızın güvenliği için İK sistemlerini, uygulamalarını ve prosedürlerini birbirine bağlamak için SAP BTP'yi kullanabilirsiniz.
  • SAP BTP'nin genel harcama öngörüsü ve tedarikçi denetimi ile satın alma deneyiminizi iyileştirebilirsiniz.
  • Tedarik zinciri yönetiminde SAP BTP ile uygun ölçekte özelleştirilmiş ürünler sunmak, varlık performansını artırmak ve tedarik zinciri prosedürlerini otomatikleştirmek mümkündür.
  • Yüksek düzeyde özelleştirilmiş müşteri deneyimleri geliştirmek için dahili ve harici verileri entegre etmek ve analiz etmek için SAP BTP'yi kullanabilirsiniz.

Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.