Blog

SAP İş Teknolojisi Platformu’nun Faydaları

Günümüzde, kuruluşlar için en önemli şeylerden biri değişen teknolojiye ve yeniliklere karşı hızlı ve esnek bir şekilde tepki vermektir. SAP İş Teknoloji Platformu (BTP), kuruluşların dijital dönüşümlerini hızlandırmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış, tüm SAP ekosistemi için birleşik, açık veri ve geliştirme sunan bir platformdur. Kullanıcıların, verileri entegre ederek bu verilerden değer yaratmasını ve değişen iş ihtiyaçlarını karşılamasını sağlar. Bu blog yazısında, SAP BTP’nin işletmelere sağladığı faydalar üzerinde duracağız.

SAP İş Teknolojisi Platformu (BTP) Nedir?

SAP İş Teknolojisi Platformu (BTP), verilerin ve yapay zekanın gücünden yararlanarak akıllı iş uygulamaları oluşturmak, genişletmek ve çalıştırmak için temel, platform hizmetleri ve yetenekler sağlayan platformudur.

Aynı zamanda, şirket içinde veya bulutta esnek dağıtım desteğiyle SAP BTP, işletmelerin çok çeşitli sektörlerde yenilikçi uygulamaları hızlı bir şekilde oluşturmasına, devreye almasına ve yönetmesine olanak tanıyan kapsamlı bir hizmet sunar.

SAP BTP Sütunları

SAP BTP'nin temelde veri tabanı ve veri yönetimi, analitik, uygulama geliştirme ve entegrasyon, akıllı teknolojiler olmak üzere süreç otomasyonu ve kurumsal iş birliği sağlayan dört ayağı vardır. Kısaca bu sütunları inceyelim:

  • Veri Tabanı ve Veri Yönetimi

Kuruluşlara ait tüm verileri depolama, işleme, entegre etme ve yorumlama süreçlerinden geçirir. Bu sayede kuruluşların hizmet ve ürünleriyle ilgili verileri esnek ve verimli bir şekilde yönetmelerini sağlayarak veriye dayalı kararlar almalarını sağlar.

  • Analitik

Bu sütun, analitik çözümler ile birlikte verilerin değerlendirilmesini sağlar. Bu sayede, kuruluşların hızlı ve iç görü odaklı kararlar vermeye ve planlamaya imkan sunar. Ayrıca, anormal durumları otomatik olarak tespit ederek performans göstergelerinin arkasında ana faktörleri belirlemeye yardımcı olur.

  • Uygulama Geliştirme ve Entegrasyon

Kuruluşlar, bulutta ve hibrit senaryolarda çevik bir iş süreci yeniliğine, genişletmeye ve sorunsuz entegrasyona ihtiyaç duyar. Bu sütun, kuruluşlara farklı sistemleri kolaylıkla entegre etme, mevcut uygulamayı geliştirme ve iş ihtiyaçları için yeni çözümler üretme imkanı sunar.

  • Akıllı Teknolojiler

Akıllı teknolojiler, akıllı robotik süreç otomasyonu, makine öğrenimi, blok zinciri ve Nesnelerin İnterneti gibi çözümleri içerir. Kuruluşların kelime işlemlerini en iyi duruma getirmesine yardımcı olur.   

SAP BTP Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Hızlı Entegrasyon

  • SAP BTP, uygulama geliştirme, veri tabanı ve veri yönetimi, analitik, akıllı teknolojiler, yapay zeka ve uygulama geliştirme yeteneklerini tek bir platformda bir araya getirir. Bu, kuruluşların uygulamaları, analizleri ve entegrasyonları daha hızlı bir şekilde oluşturmasına katkı sağlar.
  • Tüm cihazlarda gerçek zamanlı bir görünüm sunmak amacıyla bulut tabanlı uygulamaların, şirket içi uygulamaların ve tüm süreçlerin sistemin altyapısına sorunsuz bir şekilde bağlanmasını, yani entegre edilmesini sağlar.

Akıllı Teknolojiler

  • Kuruluşların iş kolu ve sektörüne özel olarak tasarlanmış olan birden fazla uygulama alanında önceden oluşturulmuş entegrasyonlardan, iş akışlarından, veri modellerinden, yapay zeka hizmetlerinden ve API’lerden yararlanma imkanı sunar.
  • Kurumsal verileri, iş değerine dönüştürmenin en hızlı ve en verimli yolunu sunar.

Verimli Süreçler

  • Yapay zeka, makine öğrenimi gibi güçlü teknolojiler sayesinde kuruluşların gelişmiş analitik çözümler kullanmasına ve gelecekteki gelişmeleri doğru tahmin etmesine yardımcı olur. Bu sayede, iş ile ilgili kararların daha doğru verilmesine katkı sağlar.
  • Platformun sunduğu yenilikçi teknoloji ve uygulamalar sayesinde kuruluşların tüm süreçleri ve iş akışları daha verimli ve etkin çalışır. Otomatikleştirilmiş çözümler, tekrar eden tüm görevleri tamamlayarak iş yükünün hafiflemesini sağlar.

SAP İş Teknolojisi Platformunun sahip olduğu otomasyon yetenekler, kuruluşlara zamandan tasarruf etme ve inovasyona odaklanma imkânı sunar.


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.