Blog

SAP Signavio Process Intelligence Nedir?

SAP Signavio Process Transformation Suite’in bir ürünü olan SAP Signavio Process veri odaklı değişime odaklanan bir çözümdür. Şirketlerin süreç verilerini yakalamasına, analiz etmesine ve gizli fırsatları ortaya çıkarmasına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Bu yazılım ile şirketler, süreçlerini ve genel performanslarını nasıl etkilediklerini anlayabilmektedir. Bu blog gönderisini SAP Signavio Process Intelligence'ın özellikleri ve avantajlarına genel bir bakış sunmak için hazırladık.

SAP Signavio Process Intelligence Tanımı

SAP Signavio Process Intelligence, şirketlerin iş süreçlerine ve operasyonlarına ilişkin görünürlük elde etmelerini sağlayan gelişmiş bir süreç madenciliği çözümüdür. Süreç performansına yönelik kritik görünürlük, eyleme dönüştürülebilir içgörüler ve başarının temel etmenlerini izleme ve analiz etme yeteneği sağlayan çözüm, ekiplerin iyileştirme fırsatlarını hızla ortaya çıkarmasına ve verimliliği artırmasına olanak tanımaktadır. Bu sayede şirketler departmanlar, sistemler ve veri kaynakları arasındaki ilişkileri etkin bir şekilde yöneterek verimliliği ve müşteri memnuniyetini artırmaktadır.

SAP Signavio Process Intelligence Neden Önemlidir?

Bir şirketin, başarılı olması ve rekabetçi kalmasında verimlilik oldukça önemlidir. Bu noktada SAP Signavio Process Intelligence, şirketlerin işlemler arası süreçlerini tanımlamasını, analiz etmesini, tasarlayarak modellemesini ve yönetmesini sağlayarak işi çok daha verimli ve etkili bir şeklde yönetmelerini sağlamaktadır. Bu, iş ve departmanlar arasındaki süreçleri hızlı, kaliteli ve verimli hale getirmektedir. Aynı zamanda mevzuata uyumluluğu sağlayarak şirketlerin uyumluluk ihlalinden kaçınmalarını sağlamaktadır.

SAP Signavio Process Intelligence'ın İlk 6 Faydası

SAP Signavio Process Intelligence, iş süreçlerini çeşitli şekillerde iyileştirmeye yardımcı olabilecek birçok fayda sunmaktadır:

  • İş süreçlerinde gerçek görünürlük sağlanması

Tüm adımlar, veriler ve kişiler dahil olmak üzere farkı kaynaklardan iş süreçlerine dair veriler sunmaktadır. Bu veriler, süreçlerin nasıl çalıştığına dair ayrıntılı bir görünüm sunmaktadır.

  • İyileştirme alanlarının belirlenmesi

Çözüm, şirketlerin iş süreçlerini analiz ederek maliyetleri azaltabileceği, verimliliği ve müşteri memnuniyetini artırabileceği alanları belirlemesine yardımcı olmaktadır. 

  • Performans arttırıcı değişiklikler yapılması

Verimliliği artırmak için düşük performans gösteren süreçlerin veya düşük deneyim ölçümlerinin nedenlerini tanımlayarak performansı artıracak değişiklikler yapmaya yardımcı olmaktadır.

  • Değişikliklerin etkisinin ölçülmesi

Yapılan değişikliklerin süreçlere etkisini ölçmeye yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda bu değişikliklerin performansı nasıl iyileştirdiğine dair veriler sunmaktadır.

  • Uyumluluğun artırılması

SAP Signavio Process Intelligence, mevcut uyumluluk ölçümlerinizi izlemek ve raporlamak için kullanılan kapsamlı bir çözüm olarak, uyumluluğu artırmak için geliştirilmiş özel raporlar ve analizler sunarak süreçlerin düzenlemelere uygun olmasını sağlamaktadır.

  • Maliyetlerin azaltılması

Çözüm, israfın ve süreçlerdeki gereksiz adımların alanlarını belirleyerek maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

Şunlara da göz atabilirsiniz;

SAP Signavio Nedir?

Sap Signavio Faydaları Nelerdir?

Sap Signavio Process Manager Nedir?


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.