Blog

SAP Fiori Uygulamalarının Kullanımı Nasıl İzlenir?

SAP Fiori, SAP’nin iş onayları, finansal uygulamalar ve çeşitli self servis uygulamaları gibi normal iş işlevlerinde kullanılan bir dizi uygulama sağlayan bir kullanıcı deneyimi (UX) paketidir. Kullanıcıların, verilere kolayca erişmesini, bunları yönetmesini, raporlar oluşturmasını ve gerçek zamanlı veri içgörüleriyle karar almasını sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkararak işletmelerin verimliliğini artırmaya, maliyetleri düşürmeye ve müşterilerin memnuniyetinin artmasına odaklanmaktadır.

SAP Fiori ile kullanıcılar SAP uygulamalarıyla modern ve sezgisel bir şekilde etkileşim kurmaktadır. Fiori uygulamaları, SAP S/4HANA, SAP CRM ve SAP ERP dahil olmak üzere çok çeşitli SAP uygulamaları için uygundur. Bu sebeple, işletmeler SAP Fiori’yi envanteri yönetmek, satışları ve siparişleri izlemek, müşteri hizmetlerini iyileştirmek ve kullanıcılar arasındaki iş birliğini kolaylaştırmak gibi bir dizi iş sürecini desteklemek amacıyla kullanmaktadır. Bu, işletmelerin SAP Fiori'nin gücünden yararlanarak verilerinin potansiyelini ortaya çıkarma ve kullanıcılarını daha bilinçli kararlar alma konusunda güçlendirmektedir.

MDP Fiori Usage Tracker (Fiori Kullanım Takibi) Nedir?

MDP Fiori Usage Tracker işletmelerin Fiori uygulamalarının kullanımını izleyerek ve optimize ederek performanslarını artırmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış modern bir yazılım aracıdır. Fiori sistemindeki uygulama kullanımlarının ölçümlenmesini, verilerin analiz edilmesini ve raporlanmasını sağlamaktadır. Bu rapor sayesinde, işletmeler belirli bir kullanıcının belirli bir saatte hangi uygulamaları çalıştırdığını ve bunların ne kadar süreyle çalıştığını ölçümleyebilir.

MDP Fiori Kullanım Takibi , aşağıdakiler gibi çeşitli ölçümleri izlemek için kullanılabilir:

  • Kullanıcı sayısı
  • Her uygulamada harcanan süre
  • Görüntülenen sayfalar
  • Gerçekleştirilen işlemler

MDP Fiori Kullanım Takibinin Özellikleri

MDP Fiori Usage Tracker, SAP Fiori uygulamalarını kullanan tüm kuruluşların kullanıcı deneyimini iyileştirmelerine, kullanıcı benimsemesini izlemeye ve uygulama geliştirme hakkında bilinçli kararlar vermesine yardımcı olmaktadır. İşte MDP Fiori Usage Tracker’in öne çıkan özelliklerinden bazıları:

  • Kullanıcıların uygulamalarınızla nasıl etkileşime girdiğini anlayarak, kullanıcı deneyiminin iyileştirilebileceği alanları belirleyebilirsiniz. 
  • İşletmenizde, kullanıcıların en çok hangi uygulamalarınızı kullandığını, hangilerinde vakit geçirdiğini görebilirsiniz.
  • Kullanıcıların uygulamalarınızı nasıl kullandığını görebilir ve yapılması gereken değişiklikleri görebilirsiniz.
  • En aktif kullanıcılarınızın kim olduğunu öğrenebilirsiniz.
  • Kullanım verilerini izleyerek kullanıcıların hangi özelliklere öncelik verdiğini ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için neler yapılabileceğine dair bilinçli kararlar verebilirsiniz.
  • Kullanıcılar tarafından en az kullanılan uygulamalarınızı tespit edebilir ve bu uygulamalarda iyileştirmeler yapabilirsiniz.

Tüm bu özellikleri sayesinde MDP Fiori Usage Tracker, işletmelerin kullanıcı deneyimi iyileştirmesi, iyileştirme alanlarını belirlemesi ve uygulamaların performansını izlemesi için oldukça değerli bir araçtır. Her ölçekteki işletme için oldukça ideal bir çözüm olan MDP Fiori Usage Tracker, Fiori uygulamalarının kullanımını maksimize etmeye ve işletmenin performansını artırmaya yardımcı olmaktadır.

Şuna da göz atabilirsiniz;

SAP Fiori: Konseptler ve En İyi Uygulamalar

 

Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.