Blog

SAP Signavio Process Explorer Nedir?

SAP Signavio Process Explorer, işletmelerin iş süreçlerini iyileştirmelerine yardımcı olan bir araç paketi olan SAP Signavio Process Transformation Suite'in bir parçasıdır.  SAP Signavio Process Explorer, kurumsal performansı düzene sokmak ve iyileştirmek için güçlü bir iş süreci modelleme aracı sunmaktadır. Bu blog gönderisinde, SAP Signavio Process Explorer’ın temel özelliklerini ve avantajlarını keşfedeceğiz.

SAP Signavio Process Explorer’ın Tanımı

SAP Signavio Process Explorer, işletmelerin projelerini hızlandırarak değer elde etme sürelerini kısaltmasına ve daha iyi sonuçlar elde etmesine yardımcı olan çok sayıda değer hızlandırıcısına ve kaynaklarına doğrudan erişmeye yardımcı bir ağ geçidi sağlamaktadır. Bulut tabanlı olan bu platform, grafik arayüzü ve kullanımı kolay özellikleriyle iş süreçlerini hızla oluşturmayı ve görselleştirmeyi mümkün kılmaktadır. Aynı zamanda iş süreçlerini analiz etmeyi, optimize etmeyi ve simüle etmeyi sağlayan araçlar sunmaktadır.

SAP Signavio Process Explorer’ın Özellikleri

SAP Signavio Process Explorer, işletmelerin iş süreçlerini görselleştirmesine, analiz etmesine ve iyileştirmesine yardımcı olacak çok çeşitli özellikler sunmaktadır. Bu özelliklerden bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Değer hızlandırıcıların tümünü tek platformda toplar.

SAP Signavio Process Explorer, iş yeteneği ve çözüm haritaları, süreç modelleri, ölçümler, SAP en iyi uygulamaları ve ürün önerileri dahil olmak üzere çok çeşitli değer hızlandırıcılar için tek bir erişim noktası sağlamaktadır. Bu, işletmenin zorlukları veya sektörü ne olursa olsun iş süreçlerini iyileştirmek için ihtiyaç duyduğu bilgileri hızlıca bulmasını kolaylaştırmaktadır.

 • Çözümden bağımsız değer hızlandırıcılar iş süreçlerini geliştirir.

SAP Signavio Process Explorer'da desteklenen bazı değer hızlandırıcılar çözümden bağımsızdır, yani kullanılan yazılımdan bağımsız olarak süreçleri iyileştirmek için kullanılabilmektedir. Bu değer hızlandırıcılar, süreç modellerini, ölçümleri ve sektördeki en iyi uygulamaları içermektedir. Bu sayede, SAP Signavio Process Explorer, işletmede kurulu olan SAP veya üçüncü taraf çözümleri olup olmadığına bakmaksızın iş süreçlerinin geliştirilmesine yardımcı olmaktadır.

 • İş süreçleri için ortak bir sağlar.

SAP Signavio Process Explorer, iş süreçlerini tartışmak ve anlamak için ortak bir dil sağlayarak BT ile iş arasındaki boşluğu doldurmaya yardımcı olmaktadır. Bu, BT girişimlerinin iş gereksinimleriyle uyumlu hale getirilmesine ve işletmenin BT yatırımlarından en iyi şekilde yararlanabilmesini sağlamaktadır.

 • Kullanıma hazır metrikler sunar.

SAP Signavio Process Explorer, iş süreçlerinin performansını izlemek için kullanılabilecek bir dizi kullanıma hazır metrik içermektedir. Bu ölçümler, iyileştirme alanlarını belirlemek ve iyileştirme girişimlerinin etkisini ölçmek için kullanılmaktadır.

 • Referans iş mimarileri içerir.

Çözüm, dönüşümün kapsamını belirlemek için kullanılabilecek bir dizi referans iş mimarisi içermektedir. Bu referans mimarileri, değiştirilmesi gereken bileşenleri ve bu değişiklikleri yapmak için gereken kaynakları belirlemeye yardımcı olmaktadır.

SAP Signavio Process Explorer ile Neler Yapabilirsiniz?

SAP Signavio Process Explorer'ın iş süreçlerini iyileştirmek için nasıl kullanılabileceğine ilişkin bazı özel örnekler aşağıda verilmiştir:

 • Süreç diyagramlarını oluşturun ve görüntüleyin.

Çözüm, süreç diyagramlarını oluşturmak ve görüntülemek için kullanılabilecek bir dizi araç sağlamaktadır. Bu araçlar ile anlaşılması kolay ve iyileştirme alanlarını belirlemek için kullanılabilecek süreç diyagramları oluşturabilirsiniz.

 • Proses verilerini analiz edin

SAP Signavio Process Explorer ile proses verilerini analiz edebilirsiniz. Bu veriler, süreçlerin verimsiz olduğu veya hata riskinin olduğu alanlar gibi süreçlerin iyileştirilebileceği alanları belirlemeniz için yardımcı olmaktadır.

 • Süreç iyileştirme projelerinde başkalarıyla iş birliği yapın

Çözümü, süreç iyileştirme projelerinde başkalarıyla iş birliği yapmak için kullanabilirsiniz. Bu araçlar ile süreç diyagramlarını ve verileri paylaşabilir, süreç iyileştirme fikirlerini tartışabilir ve süreç iyileştirme projelerindeki ilerlemeyi izleyebilirsiniz.

SAP Signavio Process Explorer’ın Avantajları

 • İş Süreçlerinde Artan Görünürlük ve Anlayış

SAP Signavio Process Explorer, bir iş sürecinde yer alan adımları görselleştiren süreç diyagramları oluşturarak iyileştirme alanlarının belirlenmesini sağlamaktadır.

 • İş Süreçlerinde İyileştirilmiş Verimlilik ve Etkinlik

Süreç verilerini analiz ederek süreçlerin verimsiz olduğu ve hata riskinin olduğu alanları belirlemeye yardımcı olmaktadır.

 • İş Süreçleriyle İlişkili Azaltılmış Maliyetler

İş süreçlerindeki israfı belirleyip ortadan kaldırarak işletmelerin paradan ve zamandan tasarruf etmesini sağlamaktadır.

 • İyileştirilmiş Müşteri Memnuniyeti

İş süreçlerini daha verimli hale getirerek daha kısa bekleme süresi, daha kaliteli ürün ve hizmetlerin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bu, müşteri deneyimini ve memnuniyetini artırmaktadır.

 • Yönetmeliklere Artan Uyumluluk

İşletmelere iş süreçlerinin net ve özlü bir görünümünü sağlayarak düzenlemelere uymalarına yardımcı olmaktadır.

Şunlara da göz atabilirsiniz;

SAP Signavio Process Transformation Suite Nedir?

SAP Signavio Journey Modeler Nedir?

SAP Signavio Process Insight Nedir?

SAP Signavio Process Governance Nedir?


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.