Blog

Stock Room Management Nedir?

SAP WM’in 2025’ten itibaren geliştirme almayacağı biliniyor. SAP WM’in ortadan kaldırılması ile birçok işletme SAP EWM veya SAP S/4HANA gömülü EWM sistemine geçiş yapmak zorunda kalacak.

Stock Room Management, SAP’nin yeni bir ürünüdür ancak yeni bir depo yönetim modülü değildir. Stock Room Management modülü, S/HANA’ya geçiş gerçekleşse bile mevcut SAP WM’i kullanmaya devam etme olanağı yaratır. Hali hazırda S/4HANA’da bulunan gömülü EWM sistemini kullanmaya bir alternatif de S/4HANA Stock Room Management modülüdür.

Stock Room Management’ın teknik olarak karmaşık depoları destekleme yeteneği yoktur. Stock Room Management, S/4HANA için LE-WM’in yeni adıdır. Küçük ve manuel depoları destelemek için S/4HANA’da bir çözüm olan Stock Room Management, SAP ECC’den S/4HANA’ya geçecek işletmelerin geçiş risklerini azaltarak temel depo işlevlerini kullanmalarına devam etmelerine olanak tanır.

LE-WM ve Stock Room Management kıyaslaması:

FeaturesLE-WMStock Room Management
Task & Resource Management (LE-TRM)+-
Value Added Service (LE-WM-VAS)+-
Yard Management (LE-YM)+-
Cross-Docking (LE-WM-CD)+-
Wave Management (LE-WM-TFM-CP)+-
Decentral WM (LE-WM-DWM)+-
Warehouse Control Unit Interface (LSR)+-
Storage Bin Management++
Inbound Processing++
Outbound Processing++
Internal Warehouse Movements++
Mobile Execution++
Physical Inventory++
Reporting++

İşletmelerin EWM’e geçmelerini gerektirecek seviyede karmaşık iş süreçleri yoksa ve çekirdek depo süreçlerini kapsayan basit ve esnek çözümlere ihtiyaçları varsa 2025’e kadar WM-LE’yi, 2025’ten sonrasında ise Stock Room Management’ı kullanmaları en sağlıklı yol olacaktır.

Bunun yanında SAP tarafından Stock Room Management için geleceğe yönelik geliştirme planlanmadığını bilmekte fayda var. Bu durum da Fiori uygulamalarından ve diğer yükseltme imkanlarından yararlanılamayacağı anlamına geliyor. Bu geliştirmeler sizin için önemliyse ve depo süreçleriniz karışık ise tercihiniz Extended Warehouse Management isimli depo yönetim sisteminden yana olmalıdır.


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.