Blog

İnsan Kaynaklarında Dijital Dönüşüm

Dijital dönüşüm, gün geçtikçe tüm alanlarda daha önemli bir hale gelmektedir. Dijital dönüşüm, organizasyonların iş süreçlerine otomasyonu uygulamak için kullandıkları bir metodolojidir. İnsan Kaynakları departmanlarında da dijital dönüşümün kapsamı hızlanmaya ve genişlemeye devam ediyor. Günümüzde insan kaynakları departmanları daha geniş bir sorumluluk yelpazesiyle görevlendirilmektedir. İK, departmanlarının iş süreçlerini optimize etmenin yanı sıra çalışan üretkenliğini, ekip çalışmasını ve profesyonel gelişimi kolaylaştırmaya da odaklanmalıdır.

İnsan Kaynaklarında Dijital Dönüşüme Nasıl Başlanır?

Doğru yapıldığında dijital dönüşüm, müşteri deneyimini iyileştirmekten en iyi yetenekleri çekme ve elde tutma becerisine, çalışanların operasyonlarını daha verimli hale getirmeye kadar işletmenizin her bölümünü olumlu yönde etkileyebilmektedir. Peki İK sektöründe dijital dönüşüme nasıl başlanır?
Dijital dönüşümün temel amacı iş süreçlerinizi otomatik ve daha verimli hale getirmektir. Bu sebeple İK departmanları ilk olarak problemli süreçlerini tespit etmeli ve buna yönelik çözümleri incelemelidir. İnsan kaynakları, yeni teknolojiyi mevcut süreçlere sokmadan önce iş akışlarını oluşturmak, planlamak ve test etmek için zaman harcamalıdır. Aksi takdirde zaten bozuk veya verimsiz bir sürecin otomatikleştirilmesi, durumu daha da kötüleştirecektir.
Bu ilk planlama aşamasının önemli bir yönü, neden dijital dönüşümü insan kaynakları süreçlerinize dahil etmek istediğinizi ve neyi başarmayı umduğunuzu belirlemektir.

 

İnsan Kaynakları İçin Dijital Dönüşüm Çözümleri

SAP İzin Yönetimi Çözümü

Yıllık izinlerin planlanması, takip edilmesi ve izin taleplerinin onay işlemleri büyük ölçekli işletmeler için oldukça zahmetlidir. MDP Group’un geliştirdiği SAP ile entegre çalışan İzin Yönetimi Çözümü, izin yönetimi süreçlerinin daha sistemli ve hızlı gerçekleştirilmesini sağlar. İşletmeler tüm bu süreçleri SAP ekranları üzerinden takip edebilmektedir.

SAP Masraf Yönetimi Çözümü

SAP Masraf Yönetimi Çözümü; çalışanların şirket için yaptığı masraflarını girdiği gerekli onay süreçlerini tamamlayan girişlere konu olan tutarın, çalışana geri ödemesinin yapılmasının SAP üzerinden kontrollü ve sağlıklı bir şekilde yürütülmesini amaçlar. Departmanlar arasındaki evrak trafiği ve iş yükünü azaltarak zamandan da büyük tasarruf sağlamaya yardımcı olur.

SAP Seyahat Yönetimi Çözümü

SAP Seyahat Yönetimi Çözümü, şirket çalışanlarının bulunduğu lokasyondan iş amacı ile başka bir yere seyahat etmesi gerektiği durumlarda, ilgili onayları almak amacıyla geliştirilmiştir. Bu seyahat işlemiyle ilgili tüm bilgiler sistem üzerinden ilgili yöneticiye ulaştırılır. Tüm bu süreçler kuruma özel geliştirilen portal üzerinden yapılır ve her adım SAP üzerinde kayıt altına alınır. Seyahat Yönetimi Çözümü, kurumların özel isteklerine ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilmektedir.

MDP Group’un, İK yönetim süreçleri için geliştirdiği tüm çözümler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.