Blog

SAP Signavio Ne İçin Kullanılır?

SAP Signavio, işletmelerin süreçlerini tasarlamasına, analiz etmesine, iyileştirmesine ve süreç değişikliklerini yönetmesine yardımcı olan son teknoloji bir yazılım paketidir. Uçtan uca süreç dönüşümüne olanak tanıyan kapsamlı bir çözüm paketi sunar. Bu blog gönderisinde SAP Signavio’nun özelliklerini ve avantajlarını, kullanım durumlarını ve nasıl çalıştığını keşfedeceğiz.

SAP Signavio Nedir?

SAP Signavio, işletmelerin süreç dönüşümü için bütünsel bir yaklaşım sağlamak için tasarlanmıştır. Süreçleri analiz etmek ve izlemek için araştırma panoları, kıyaslamalar ve süreç madenciliği sunar. Paket, işletmelerin veri odaklı, bütünsel ve iş birliğine dayalı iş sürecini yönetmesi için gerekli araçları sağlar. Böylece, işletmelerin uçtan uca süreç dönüşümü gerçekleştirmelerini sağlar.

SAP Signavio Nasıl Çalışır?

SAP Signavio, işletmelerin süreçlerine yönelik iç görüler sağlayarak çalışır. İşletmelerin, süreçleri detaylıca anlamalarını, incelemelerini ve iyileştirmelerini sağlar.

Paket, bir işletmedeki süreçlerle ilgili tüm sistemleri aramak ve eski, verimsiz iş süreçlerini belirlemek için süreç madenciliğini kullanır. Sonuçları, mevcut süreç varyantlarını ve bunların birbirinden nasıl farklı olduğunu gösteren görsellerle gerçek zamanlı olarak sunar. Ek olarak, SAP Signavio, süreç düzeltmeleri için öneriler sunar ve modelleme ihlalleri için otomatik uyarılar verir.

SAP Signavio Kullanım Amacı Nedir?

En basit şekilde SAP Signavio, bir işletmenin iş süreçlerine dair detaylı iç görüler oluşturmak amacıyla kullanılır. Ek olarak, aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılan bir yazılımdır:

Sürekli Süreç Optimizasyonu ve Operasyonel Mükemmellik

SAP Signavio, sürekli süreç optimizasyonu ve operasyonel verimlilik için işletmelerin ihtiyaç duyduğu araçları sunar. Bu sayede işletmeler, süreçlerindeki optimizasyon ihtiyaçlarını belirleme, değişiklikleri hızlı ve verimli bir şekilde uygulama imkanı elde ederler.

 • ERP Dönüşümü

SAP Signavio, eksik süreçleri, farklı prosedürleri, veri silolarını ve iletişim boşluklarını tanımlayıp ortadan kaldırır. Böylece, işletmelerin İş Süreçleri Yönetimini (BPM) modernleştirmelerine yardımcı olur. Paket, bunun için gereken tüm araçları sağlayarak iş süreci yönetiminin veri odaklı, bütüncül ve iş birliğine dayalı olmasını sağlar.

 • İş Transferi

SAP Signavio, bir SAP S/4HANA dönüşümünü veya bulut dönüşümünü basitleştiren yardımcı işlevler sağlayarak işletmeleri dönüşüm projelerinde destekler.

 • Risk ve Kontrol Yönetimi

SAP Signavio, sağlam risk tanımlaması sağlar ve uyumluluk risklerini azaltır. Böylece, işletmelerin uyumluluk risklerini belirlemesine ve azaltmasına yardımcı olur.

 • Süreç Uyumluluğu ve Yönetişimi

İşletmelerin süreç uyumluluğu ve yönetişim için ihtiyaç duydukları araçlar, SAP Signavio bünyesinde mecuttur. Paket, uyumluluk düzenlemelerini ve yönetişim standartlarını hızlı ve verimli bir şekilde uygulamalarını sağlar.

 • Süreç analizi

SAP Signavio, araştırma panoları, kıyaslamalar, süreç KPI'ları ve süreç madenciliği sağlar. Bu şekilde, işletmelerin süreçlerini ayrıntılı bir şekilde analiz etmelerine yardımcı olur.

 • Müşteri Yolculuğu Analizi ve Optimizasyonu

Paket, işletmelerin müşteri yolculuğu analizi ve optimizasyonu yapmasını sağlar. Bu sayede, işletmeler müşterilerinin yolculuğunu analiz etem ve müşteri deneyimlerini iyileştirme imkanı elde eder.

SAP Signavio Kimler İçin Uygundur?

SAP Signavio, SAP ECC veya SAP S/4HANA gibi bir SAP ERP sistemi kullanan ve İş Süreçleri Yönetimini modernize etmek isteyen tüm işletmeler için uygundur. Yazılım paketi, iş süreçlerini daha esnek, verimli, şeffaf ve uygun maliyetli hale getirmek için tasarlanmıştır. 

SAP Signavio Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

SAP Signavio, işletmelere aşağıdakiler dahil pek çok avantaj sunar:

 • Süreçle ilgili tüm önemli konularda tam bilgi şeffaflığı sunar.
 • Süreçlerdeki optimizasyon ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde tespit eder.
 • Problem çözmek için öneri sunar.
 • Gerçeğe dayalı içgörüler sunar.
 • Süreçler ve veriler arasındaki bağlantıyı sağlar.
 • İyileştirilmiş müşteri deneyimi sunar.
 • Tek gerçek kaynak sunarak çalışanlar için süreç şeffaflığı sağlar.
 • İş birliği özellikleri ve standartları aracılığıyla optimize edilmiş iş birliği sunar.
 • Sezgisel kullanıcı ara yüzlerine sahiptir.

SAP Signavio paketinde yer alan çözümler hakkında daha detaylı bilgi almak için SAP Signavio Nedir? adlı blog yazımızı okuyabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.