Blog

SAP Cloud Integration Nedir? Avantajları Nelerdir?

SAP Cloud Integration’ı Tanıyalım

Güvenlik, maliyet ve yönetim ihtiyaçları nedeniyle uygulamalarını buluta taşıyan şirketlerin oranı her geçen gün artmaktadır. Günümüzde bulut tabanlı sistemlerin kullanımının artmasıyla birlikte SAP de entegrasyonların bulut tabanlı olması için CPI (Cloud Platform Integration) platformunu geliştirdi. CPI, önceleri HCI (Hana Cloud Integration) olarak bilinmekteydi.  SAP, son zamanlarda ise bu platformu SAP Cloud Integration (Bulut Entegrasyonu) olarak adlandırmaktadır.

SAP Cloud Integration Ne Sağlar?

SAP Cloud Integration (eski adıyla SAP CPI), çeşitli entegrasyon senaryolarını gerçek zamanlı olarak gerçekleştirmeyi ve hizmetleri bulutta eşit olarak kullanılabilir hale getirmeyi sağlar. Bunlara ek olarak, yeni özelliklerin ve işlevlerin geliştirilme döngülerinin önemli ölçüde azaltılmasını sağlayan bir geliştirme platformu ve çok sayıda hazır işlev modülü sağlar.

SAP Cloud Integration, hem NEO hem de Cloud Dump ortamlarında kullanılabilen SAP bulut arayazılımıdır. SAP C/4HANA, SAP Concur, SAP SuccessFactors, SAP Ariba ve SAP S4/HANA Cloud gibi bulut tabanlı SAP ürünleri ve SAP tarafından desteklenen hazır entegrasyon paketleri mevcuttur.

SAP Cloud Integration Platformu Kimler için Uygundur?

SAP Cloud Integration platformu yalnızca mevcut müşteriler için değil, aynı zamanda geniş bir BT ortamına sahip olan ve bu nedenle çok sayıda farklı arabirimi korumak ve izlemek zorunda olan herhangi bir şirket için de uygundur. SAP Bulut Entegrasyonu birçok sektörde hizmet veren firmalar tarafından kullanılmaktadır. Örnek olarak, Buluttan Buluta, Şirket İçi - Şirket İçi, Buluttan Şirket İçi, İşletmeden İşletmeye (B2B), İşletmeden Devlete (B2G) süreçleri verilebilir.

SAP Cloud Integration’ın Avantajları

SAP Cloud Integration’ın gücünden yararlanan kuruluşlar, entegrasyon tasarımlarını ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde özelleştirebilir ve önceden oluşturulmuş entegrasyon çözümleriyle bulut projelerine hızla başlayabilir. SAP CPI’ın kullanımı kolaydır ve entegrasyon çözümü ile SAP ve SAP dışı sistemler, ister bulutta, ister bulutta, ister şirket içinde olsun, çok hızlı ve kolay bir şekilde entegre edilebilir. Makine öğrenimi ile desteklenen SAP CPI çözümü, kuruluşların entegrasyon ihtiyaçlarını optimize eder ve kuruluşa iş süreçlerini sorunsuz bir şekilde yönetmesi için ihtiyaç duyduğu zamanı verir.

SAP CPI’ın 7 Faydası

  • Hazır içerikler sayesinde hızlı ve kolay geliştirme yapma imkanı,
  • SAP PI/PO’da hali hazırda geliştirilmiş içeriklerin çoğunluğunu aktarabilme imkanı,
  • Herhangi bir IDE gerektirmeden browser tabanlı geliştirme imkanı,
  • SAP tarafından yapılan sürekli iyileştirme ve yeni içerik desteği,
  • Uygun fiyatlı abonelik modeli,
  • Düşük bütçeli ön yatırım maliyeti,
  • SAP'nin sağladığı güvenlik hizmeti.

 


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.