Blog

SAP Danışmanlığı Nedir?

Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden olan SAP, şirketlerin iş süreçlerini yönetmelerine ve satın almadan lojistiğe, satın alma ve muhasebeden üretime kadar şirket içindeki tüm bilgi akışını sağlamalarına yardımcı olan çözümler sunmaktadır. Dünya çapında 400.000’den fazla müşteri tarafından kullanılan çözümler sunan SAP, önde gelen ERP yazılımı sağlayıcılarından biridir.

SAP ERP Nedir?

SAP ERP (Enterprise Resource Planning), SAP SE'nin finans, lojistik ve insan kaynakları gibi geleneksel ERP sistemlerinin farklı bileşenlerini tek bir entegre sistemde birleştiren bir kurumsal yazılım çözümüdür. Kuruluşların operasyonlarına ilişkin gerçek zamanlı veriler ve iç görüler sağlayarak iş süreçlerini daha verimli ve etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. SAP ERP, kuruluşların operasyonel performanslarını geliştirmelerine, maliyetleri düşürmelerine ve rekabet avantajı elde etmelerine yardımcı olabilir.

SAP Nedir? SAP Sistemleri Nelerdir?

SAP Danışmanlığı Nedir?

SAP yazılımı herkese uyan tek bir çözüm değildir ve her müşterinin bireysel ihtiyaçlarına göre yapılandırılmalıdır. SAP danışmanlığı, kuruluşların SAP kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılımlarını başarılı bir şekilde uygulamalarına ve optimize etmelerine yardımcı olma konusunda uzmanlaşmış bir iş danışmanlığı türüdür. Müşterilerin yaşadıkları sorunlara çözüm üretmek, operasyonel süreçlerini iyileştirmek ve ihtiyaçlara uygun çözümler geliştirmek SAP danışmanlığının kapsamı içerisindedir.

SAP danışmanları, sistem tasarımı, yapılandırma, geliştirme ve eğitim dahil olmak üzere çok çeşitli hizmetler sunar. Ayrıca sistemin doğru çalıştığından ve istenen sonuçları sağladığından emin olmak için destek ve rehberlik sağlarlar.

SAP Danışmanlık Hizmetinin Özellikleri

 1. İş Süreçlerinin Yeniden Yapılanması: SAP Danışmanlık Hizmetleri, iş süreçlerindeki verimsizlikleri belirlemek ve ortadan kaldırmak için iş süreçlerinin yeniden yapılandırılmasını sunar. Bu, kuruluşlara süreçlerini optimize etme, maliyetleri düşürme ve üretkenliği artırma yeteneği sağlar.
 2. Sistem Entegrasyonu: SAP Danışmanlık Hizmetleri, tüm sistemlerin sorunsuz bir şekilde entegre edilmesini ve verilerin sorunsuz bir şekilde paylaşılmasını ve aktarılmasını sağlamak için sistem entegrasyon hizmetleri sağlar. Bu, kuruluşların maliyeti azaltmasına ve verimliliği artırmasına yardımcı olur.
 3. Özelleştirme: SAP Danışmanlık Hizmetleri, müşterinin iş gereksinimlerinin uygun şekilde karşılanmasını ve sistemin onların özel ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak şekilde uyarlanmasını sağlamak için özelleştirme hizmetleri sağlar.
 4. Eğitim ve Destek: SAP Danışmanlık Hizmetleri, müşterilerin sistemi nasıl kullanacaklarını anlamalarını ve potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarını sağlamak için eğitim ve destek sağlar.
 5. Proje Yönetimi ve Teslimatı: SAP Danışmanlık Hizmetleri, projelerin zamanında ve bütçe dahilinde tamamlanmasını sağlamak için proje yönetimi ve teslimat hizmetleri sağlar. Bu, kuruluşların yatırımlarını en üst düzeye çıkarmalarına ve istenen sonuçları elde etmelerine olanak tanır.

SAP Danışmanlık Şirketi

MDP Group, SAP Silver Partner unvanıyla SAP’nin çeşitli modüllerinde danışmanlık hizmeti sunan bir teknoloji şirketidir. MDP Group; Türkiye, Almanya ve İsviçre ofisleri ile birlikte 2013 yılından bu yana  300’den fazla müşteriyle çalışarak 1000’den fazla projeyi hayata geçirmiştir.

SAP Modül Danışmanlığı Hizmetleri

SAP PI/PO/CPI Danışmanlığı

Avrupa’nın en büyük ve tecrübeli entegrasyon ekiplerinden birine sahip olan MDP Group, SAP kullanıcısı firmaların entegrasyon ihtiyaçlarına yönelik uçtan uca danışmanlık hizmeti sunmaktadır. MDP Group, SAP’nin entegrasyon platformları (middleware) olan SAP PI/PO, SAP CPI (yeni adıyla SAP Integration Suite) alanlarında uzman 21+ SAP danışmanı ile hizmet vermektedir.

SAP XI/PI/PO Nedir?

Ayrıca MDP Group, SAP PI/PO ve SAP CPI için sunduğu 120’den fazla hazır entegrasyon paketi ile işletmelere zaman, iş yükü ve maliyet tasarrufu sunmaktadır.

SAP PI/PO/CPI Referanslar

 • Bayer
 • Türk Telekom
 • Eti
 • Ebebek
 • Zorlu Holding

SAP ABAP Danışmanlığı

SAP ABAP, SAP tarafından oluşturulan ve şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda SAP ERP'yi özelleştirmelerini sağlayan yüksek seviyeli bir programlama dilidir. SAP ABAP danışmanları, işletmelerin ihtiyaçlarını ve iş hedefleri doğrultusunda işletmelerin SAP ERP sistemi üzerinde geliştirmeler yapılmasından sorumludur.

SAP ABAP Nedir?

MDP Group, 17+ SAP ABAP danışmanıyla yurt içi ve yurt dışında işletmelerin ABAP ihtiyaçlarına yönelik SAP danışmanlık hizmeti ve SAP içerisinde / entegre çalışan çözümler ve modüller sunmaktadır.

SAP ABAP Referanslar

 • Vodafone
 • Borusan Holding
 • Çoşkunöz Holding
 • Yıldız Holding

SAP Fiori Danışmanlığı

SAP Fiori, SAP tarafından kullanıma sunulan, klasik SAP ekranlarını daha modern ve tüm cihazlara uygun biçimde yeniden dizayn edebileceğiniz bir kullanıcı deneyimi ürünüdür. Fiori, SAP kullanıcılarına farklı iş kollarında, görevlerde ve cihazlarda kişiselleştirilebilen, rol tabanlı bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır.

SAP Fiori Nedir?

MDP Group SAP Fiori ekibi, 8+ SAP Fiori danışmanıyla yurt içi ve yurt dışındaki firmaların ihtiyaçlarına yönelik danışmanlık ve Fiori uygulama geliştirme hizmetleri sunmaktadır.

SAP Fiori Referansları

 • Medela
 • Metro İstanbul
 • Umur
 • Busch

SAP EWM Danışmanlığı

SAP EWM, SAP’nin depo yönetimi için geliştirmiş olduğu SAP WM’e kıyasla daha kapsamlı ve yenilikçi bir uygulamadır.

SAP EWM Nedir?

MDP Group, 14+ SAP EWM danışmanıyla çeşitli sektörlerdeki SAP EWM kullanıcılarına uçtan uca danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

SAP EWM Referansları

 • Şölen
 • Busch
 • CBN Logistics
 • Martur Fompak

SAP AIF Danışmanlığı

SAP AIF (Application Interface Framework), mevcut uygulamaların ve süreçlerin SAP ortamıyla entegrasyonunu sağlayan bir SAP çerçevesidir. Entegre uygulamalar ve süreçler arasında sorunsuz bir veri akışının sağlanmasına yardımcı olur ve standartlaştırılmış, güvenli ve esnek bir uçtan uca entegrasyon süreci sağlar. SAP AIF, kullanıcıların SAP ortamından verilere ve işlem mantığına erişmek için kullanılabilecek API'ler ve web hizmetleri oluşturmasına da olanak tanır.

SAP AIF danışmanlık hizmetlerimiz doğru hedef, doğru strateji ve doğru yöntemlerle işletmelerin SAP AIF eklentisinden maksimum verim elde etmesini ve iş süreçlerinin kesintisiz çalışmasını destekler.

SAP MII Danışmanlığı

SAP Manufacturing Integration and Intelligence (SAP MII), şirketlerin tesis düzeyindeki cihazları ve sistemleri daha üst düzey iş sistemlerine bağlamasını sağlayan entegre bir yazılım çözümüdür. Üretim sürecine gerçek zamanlı görünürlük sağlar ve şirketlerin üretim operasyonlarını optimize etmelerine yardımcı olur.

MDP Group olarak SAP MII danışmanlarımızla iş ortaklarımızın SAP çözümünden maksimum faydayı sağlamalarına ve iş süreçlerini optimize etmelerine destek oluyoruz.

SAP e-Dönüşüm Hizmetleri

MDP Group, SAP kullanan firmaların e-dönüşüm süreçlerindeki ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmaktadır. Regülasyonlara uyumlu ve SAP ile entegre çalışabilen e-Dönüşüm çözümleri, manuel iş süreçlerinin otomatik ve daha sistemli hale gelmesini sağlamaktadır.

SAP e-Dönüşüm Çözümleri

 • e-Fatura
 • e-Defter
 • e-Arşiv Fatura
 • e-İrsaliye
 • e-Mutabakat
 • Ekstre Karşılaştırma
 • e-Beyanname
 • e-Muhasebe Fişi
 • Gelen e-Belge
 • Gelen e-Fatura
 • e-Defter Saklama

E-Dönüşüm Referansları

 • Ülker
 • Eti
 • Boyner
 • Borusan Holding

MDP Group olarak uzmanlık ve tecrübelerimizi birleştirerek iş ortaklarımızın ihtiyaçlarına özel yenilikçi, ölçeklenebilir ve katma değer yaratacak uygulama geliştirme ve danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. SAP alanında çözüm ve danışmanlık ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SAP Danışmanı Nedir? Ne İş Yapar?

SAP danışmanı, SAP kurumsal kaynak planlama (ERP) yazılımının uygulanması ve kullanılmasında uzmanlaşmış bir profesyoneldir. SAP danışmanları, işletmelere müşterilerinin özel ihtiyaçlarını karşılamak için stratejik tavsiyeler, iş süreci optimizasyonu ve özel çözümler geliştirme konularında yardımcı olur. Danışman, işletmenin ihtiyaçlarına odaklanarak sistemlerin verimli ve etkin bir şekilde çalışmasını sağlar. Ayrıca, işletmenin yazılımın en yeni özelliklerinden ve işlevlerinden yararlanabilmesini sağlamak için sürekli eğitim ve destek sağlarlar.


Benzer
Bloglar

Mailiniz başarıyla gönderilmiştir en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

Mesajınız ulaştırılamadı! Lütfen daha sonra tekrar deneyin.